Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z MŠ Hořany navštívily stonavské seniory

  • Stonava,

Velmi příjemný čas strávili stonavští senioři v přítomnosti dětí z mateřské školy na Hořanech, a to i přesto, že se nemohli v rámci mezigeneračního setkání sejít ve společenské místnosti domu s pečovatelskou službou ELIM. Vše proběhlo venku, na čerstvém vzduchu.

V rámci mezigeneračního setkávání se, stonavské děti pravidelně navštěvují při různých příležitostech obyvatele Domu s pečovatelskou službou ELIM. Bohužel, kvůli koronavirové pandemii se ale už dva roky nemohou obě generace setkat ve společenské místnosti stonavské DPS. Děti z mateřských škol proto přicházejí potěšit stonavské seniory alespoň na jejich zahradu. Bylo tomu tak i po Vánocích, v rámci svátku Tří králů.

Veronika Bařáková, vedoucí učitelka MŠ Hořany: „V rámci novoročního přání v období Tří králů jsme s dětmi přišli zahrát, zazpívat a něco málo zatančit všem obyvatelům pečovatelského domu. Děti popřály štěstí a hlavně pevné zdraví.“

Navíc děti předaly seniorům společně vyrobený obrázek zimní krajiny.

Uršula Byrtusová, vedoucí pečovatelské služby ELIM Stonava: „Je nám velice líto, že v loňské roce ani letos k nám děti nemohou přijít klasicky do kulturní místnosti, aby udělaly program našim seniorům. Ale přesto jsem vděčná za to, že na nás nezapomínají, a že našly náhradní formu. V prosinci přišly děti z dolanské školky na zahradu do pergoly a seniorům zazpívali, udělali krásné předvánoční vystoupení. V letošním roce si na nás také vzpomněla školka z Hořan - Berušky. Děti přišly potěšit naše seniory z Domu s pečovatelskou službou krásným programem. Jsem vděčná za to, že na nás děti nezapomínají, že vědí, komu jdou udělat radost v této nelehké době.“

Děti z mateřských školek pro stonavské seniory v loňském roce vyrobily i videopozdravy. V současné době připravují program u příležitosti svátku Dne babiček a dědečků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail