Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malí stonavští hasiči závodili na mezinárodní soutěži

  • Stonava,

V Havířově se uskutečnil další ročník největší halové soutěže mladých hasičů v České republice. Letos poprvé na ni vyrazilo i družstvo ze Stonavy.

Českou státní hymnou byl po dvouleté pauze, způsobené koronavirovou pandemií, zahájen 30. Ročník neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska a zároveň 32. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů. Havířovskou halu Slavia zaplnilo přes sedmdesát družstev.

Lukáš Jurok, starosta SDH Havířov Město: „Přijelo k nám družstvo ze Slovenska a pak družstva z celé České republiky.“

A mezi nimi byli o zástupci Stonavy.

Monika Kodenková, instruktorka mladých hasičů SDH Stonava: „Připravovali jsme se jednou týdně, ale tento týden jsme měli dva tréninky, aby ta příprava byla trošku kvalitnější. Myslím si, že mají natrénováno.“

Soutěžilo se ve třech disciplínách, uzlová štafeta, štafeta požárních dvojic a štafeta 4x40 metrů.

anketa, družstvo SDH Stonava: „Včera jsme natrénovali štafetu a doma jsem ještě trénovala uzly.“ „K dobrovolným hasičům už chodím půl roku, chtěl jsem to vyzkoušet.“ „Budeme soutěžit v štafetách a potom v uzlech. Umím ambulanční, tesařský a úvaz na proudnici.“

Stonava na medaile sice letos nedosáhla, příští rok se ale o to pokusí znovu. Pravidelné tréninky, podpora vedení stonavského Sboru dobrovolných hasičů a obce jim v tom zcela jistě pomohou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy