Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští šachisté mají za sebou poslední domácí zápas v sezóně

  • Stonava,

S kamerou jsme se v neděli 20. března vydali do klubovny SK Stonava. Právě tady se totiž v rámci letošní sezóny odehrál poslední domácí zápas místních šachistů.

Členská základna stonavských šachistů SK Stonava má 14 členů a v současné době hraje krajskou soutěž ve skupině C. Během sezóny je jedenáct zápasů, ten poslední na domácí půdě se odehrál ve Stonavě v neděli 20. března. Soupeřem Stonavy byl Rychvaldský spolek šachový 1945.

Mieczyslaw Dworok, předseda šachového oddílu SK Stonava: „Soutěž začíná v říjnu a hrajeme do konce dubna. Dneska bojujeme o možný postup.“

Stonavští šachisté se scházejí jen na zápasy. Tréninky probíhají individuálně.

Stanislav Firla, člen šachového oddílu SK Stonava: „Život se mění. Kdysi se trénovalo v klubovně. Teď díky počítačům se trénuje online třeba s hráčem někde hodně daleko. Důležité v rámci přípravy je, že ne každý má fotografickou paměť, takže musí hlavně natrénovat fázi zahájení a koncovku.“

O tom, že se stonavští šachisté na zápasy důkladně připravují, svědčí i výsledek zápasu proti Rychvaldu. Soupeře na osmi polích porazili 5:3.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy