Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští zastupitelé schválili dotace i dary církvím

  • Stonava,

Ve čtvrtek 26.ledna se v Domě PZKO uskutečnilo 4. zasedání Zastupitelstva obce. Zastupitelé se na něm mimo jiné zabývali dotacemi pro místní spolky.

Díky podpoře obce mohou i v letošním roce ve Stonavě fungovat místní spolky. Stonavská samospráva má totiž dlouhodobý zájem o všestranný kulturní, společenský a sportovní život stonavské veřejnosti. Každoročně proto vyhlašuje dotační program, který je určen místním spolkům.

Tomáš Wawrzyk (ANO), starosta Stonavy: „Fungování spolků je takové gró, co se týče kultury, sportu a společenského života v obci. Proto je v tomto směru podporujeme. V letošním roce zažádalo o dotaci deset spolků.“

Zastupitelé schválili finanční podporu krojovaným horníkům, myslivcům, zahrádkářům, včelařům, dobrovolným hasičům i místním sportovcům. Peníze z rozpočtu obce v celkové výši 3.700.000,- Kč letos zamíří také do rozpočtu spolku Rodiče a škola, Místní skupiny polského kulturně-osvětového svazu a spolku Stonavská Barborka. Obec také finančně podpořila akce pro děti, které organizuje Místní stáj Akimarol.

Stonavští zastupitelé se na svém posledním zasedání zabývali také žádostmi o finanční dar, o který zažádala jak evangelická, tak římskokatolická farnost. Oběma žádostem vedení obce vyhovělo.

Tomáš Wawrzyk (ANO), starosta Stonavy: „U evangelické církve je ta žádost na kulturní podporu. V kostele chtějí uspořádat dva koncerty a zakoupit kvalitní aparaturu k jejich nazvučení. U římskokatolické církve je tento dar směřován na vymalování kaple na faře.“

Zastupitelé rovněž schválili Program k poskytnutí dotace vlastníkům budov v obci Stonava pro rok 2023. Ten je určen fyzickým osobám, mající vlastnické právo k nemovitosti v katastrálním území obce Stonava. Přesné znění i podmínky k získání dotace jsou zveřejněny na webové stránce obce Stonava.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy