Kriminálka vyšetřuje smrt mladého muže. Místní mluví o tom, že mladíka zastřelil kamarád

  • 17:20,
  • Těrlicko ,

Tragédií skončila oslava narozenin v Těrlicku-Hradišti. Ani ne osmnáctiletý mladík měl postřelit staršího kamaráda, který zraněním podlehl.

Oslava narozenin se konala v rodinném domě v místní části Kaménka. Mladí lidé slavili u kamaráda v noci ze soboty na neděli. 

Když pak ráno dva z nich odcházeli, došlo mezi nimi patrně ke konfliktu a střelbě. 22letý mladík byl minimálně jednou střelou zasažen do trupu. 

Na místě zasahovaly dvě posádky záchranné služby. Zraněnému však už zdravotníci pomoci nemohli.

"V 6.40 hodin jsme byli voláni k zásahu v Těrlicku. Na místo vyjela zdravotnická posádka z Českého Těšína a lékařská posádka z Havířova. Na místě zjistili muže bez známek života. Okamžitě byla zahájena resuscitace, která však byla ukončena s konstatováním úmrtí," řekl TV Polar mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

"Ano, ta oslava byla tady u nás, v části domu, kde bydlí vnuk. K samotnému incidentu ale došlo venku, když šli na ranní autobus. My tak ani nevíme, k čemu tam vlastně došlo," řekli obyvatelé domu. 

Shodně situaci popisují také lidé ze sousedství. "Byli to dva mladí kluci z Českého Těšína. Byli tady na narozeninách a když odcházeli nahoru k zastávce, měl ten mladší třikrát postřelit toho staršího. Jedna rána do plic prý byla smrtelná," řekli. 

Okolnosti případu vyšetřuje policie. Podezřelý mladistvý má být ve vazbě. Co přesně způsobilo smrtelné zranění, musí určit patolog.

"Moravskoslezští policisté činí úkony trestního řízení ve věci trestného činu těžké ublížení na zdraví. Ke skutku došlo v neděli v obci Těrlicko v okrese Karviná. Střelnému zranění, které měla způsobit osoba mladistvá, podlehl mladý muž. Vzhledem k okolnostem a zejména věku pachatele nelze v této chvíli sdělit k věci bližší informace," sdělila mluvčí Policie ČR Soňa Štětínská.
Základní škola a Mateřská škola Bohumín-Skřečoň 1.máje 217 okres Karviná, příspěvková organizace
Bohumín
od 30 270 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

S-O-D Holding s.r.o.
Petřvald
od 21 400 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - doly OKD
Karviná
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků