Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrlicko musí u přehrady řešit parkování u vody a odpad po nezodpovědných návštěvnících

  • Těrlicko,

Hromady odpadků zůstávají každý večer po návštěvnících Těrlické přehrady. Vedení radnice už došla trpělivost a u vodní nádrže začala kontrolovat tábořiště i dodržování zákazu vjezdu.

Krásné počasí přimělo mnoho lidí strávit alespoň část karantény u Těrlické přehrady. Bohužel, ne všichni se tam chovají ukázněně. Obec proto musela přikročit k některým opatřením. 

“V loňském roce se nám tady začal šířit takový nešvar. Jedná se o najíždění turistů s vozidly přímo nebo skoro do vody. V letních měsících to už bylo neúnosné, kdy skutečně ta auta parkovala půl metru od vody a lidé se nemohli dostat ani okolo přehrady. Proto jsme byli nuceni rozmístit zákazové značky okolo přehrady na příjezdových komunikacích. Tyto značky máme rozvěšené týden, ale i přesto je o posledním víkendu spousta motoristů nedodržovala. Proto chci upozornit, že od tohoto týdne bude policie velmi intenzivně dodržování zákazů kontrolovat a případné neukázněné motoristy bude pokutovat. Jedná se o všechny příjezdové cesty okolo přehrady, to znamená je třeba si na to dávat pozor,” vysvětlil starosta Těrlicka Martin Polášek (NEZ).  

Obec řeší také problémy s návštěvníky přehrady, kteří po sobě zanechávají nepořádek. 

“Velký problém máme s turisty, kteří nocují u přehrady a nebo si prostě jen přijdou k přehradě udělat mejdan. Přesto, že máme okolo přehrady rozmístěno mnoho košů na odpad, tak ti darebáci nechávají po sobě velký nepořádek. Občané Těrlicka nebo Obecní služby to pak musí uklízet. Proto upozorňujeme, že jsme vyvěsili i cedule upozorňující na porušování obecně závazné vyhlášky s možnou pokutou do výše 30 000 korun. I toto bude kontrolováno Policií ČR, rybářskou stráží a dalšími orgány státní správy. Úklid nepořádku stojí nemalé peníze, včetně odvozu na skládku. Náklady se počítají v desetitisících. Snažíme se tedy toto eliminovat a skutečně naučit ty lidi se chovat. Vítáme tady každé řádné návštěvníky, ale darebáky tady rozhodně nechceme,” dodal starosta Polášek. 

S kontrolami souhlasí také slušní návštěvníci přehrady a rybáři. 

“Je třeba, aby lidé byli uvědomělí a po sobě si uklidili. Je třeba, aby se to kontrolovalo. Ale tady nepřijde policajt celý rok,” řekl jeden z rybářů. 

Jak řekl starosta, tentokrát se kontroly konat budou, a to po celou rekreační sezonu. 

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail