Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí hasiči z Těrlicka-Hradiště se na soustředění v Beskydech připravují na soutěže

  • Těrlicko,

Dobrovolní hasiči z těrlického Hradiště pořádají tradiční soustředění v Beskydech. Je určeno především pro mladé hasiče a letos se koná na chatě Lačnov Horní Lomné.

Michaela Kubienová, vedoucí mládeže SDH Těrlicko-Hradiště: “Je nás tady celkem 44 lidí. Toto soustředění se koná z důvodu zdokonalování fyzické zdatnosti a přípravy na soutěže, které nás teprve na čekají, jako jsou halové závody 60 m s překážkami a 100 m s překážkami. Poté soutěž Plamen a dále se zúčastňujeme různých pohárových soutěží po našem okrese i mimo náš okres. Mezi naše největší úspěchy patří Olympiáda ve Švýcarsku, které se zúčastnily tři naše dorostenky spolu s týmem z Raškovic.”

Velkou část pobytu mladí hasiči věnují tréninku, ale čas mají i na zábavu.

Michaela Kubienová, vedoucí mládeže SDH Těrlicko-Hradiště: “Celý den máme rozdělený do tří částí. Dopoledne je trénink. Odpoledne mají svoje aktivity odpočinkové, jako je tenis, bazén, vířivka či sauna. Po večeři máme večerní program. Pět týmů má různé aktivity. Máme velkou společenskou místnost, kde každý večer hrajeme různé hry a aktivity. Během našeho pobytu jsme byli i na výletě na Horské chatě Kamenitý.”
anketa: “Je to tady fajn, trénujeme. Když jsme unavení, můžeme si jít odpočinout nebo do bazénu. Ten je tady fajn. Vaří tady dobře, o hladu tady o rozhodně netrpíme.”
anketa: “Mám 7 roků a líbí se mi tady. Trénujeme tady na soutěže.”

O mladé hasiče je dobře postaráno i po zdravotní stránce.

Darja Turoňová, zdravotník: “Samozřejmě hasičská aktivita je docela náročný sport a pár odřenin už tady bylo, ale naštěstí nic vážného. Děti to všechno v pohodě zvládají.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy