Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Těrlické přehradě závodila česká špička wakeboardingu

  • Těrlicko,

Těrlická přehrada nabídla atraktivní podívanou. Na tamním elektrickém vleku v areálu vodního lyžování se předvedla česká wakeboardová špička.

Wakeboardový víkend na Těrlické přehradě byl kvůli koronaviru letos vůbec první příležitostí, kdy si mohli závodníci poměřit své síly a dovednosti na oficiálních závodech.

Lukáš Bystroň, ředitel závodů: “Tento wakevíkend se skládá ze dvou závodů, a to mezinárodního závodu Blackbomb.cz Community Wake Cup. Přijeli jezdci ze zahraničí - Polska, Slovenska. V neděli se jede Mistrovstvím ČR, které je pouze pro české jezdce. Je to oficiální mistrovství pořádané Českým svazem vodního lyžování a wakeboardingu. Ono teď, když je ta situace taková jaká je, tak se jedná snad o jediný závod na světě. Nemám zprávy, že by někdo jiný něco organizoval, takže je to taková rarita.”
Ester Holá, závodnice: “V pátek se mi jelo rozhodně lépe. nebyly takové vlny. Ale na to se vymlouvat nemůžeme. Atmosféra je skvělá, lidi jsou fajn a závodnice - konkurentky úplně luxusní a holky jsou šikovné.”
Patrik Hanys, závodník: “Všechno v pohodě, jenom je vysoká hladina a do toho ještě fouká, takže ty podmínky nejsou úplně ideální, ale nějak se s tím popereme. Všichni máme podmínky stejné, takže nejlepší ať vyhraje. Letos mám špatnou formu. Zasáhl nás koronavirus, kvůli kterému jsme nemohli pořádně trénovat, neměli jsme žádné závody. Toto jsou první závody v letošním roce.”

Účast zahraničních závodníků nebyla tak silná, přesto byly závody divácky velmi atraktivní.

anketa: “Já tady pracuji, takže spoustu závodníků znám a ve svém volném čase jsem je přišla podpořit. Fandím společně se svou sestrou. Užíváme si krásného počasí, je to pohoda.”
anketa: “Moc se nám tady líbí. Jsme tady už druhým rokem. chtěli jsme vidět ty závody. Je tady moc fajn a jsme spokojení.”
Lukáš Bystroň, ředitel závodů: “Účast je celkem solidní, na to jako jsou podmínky. Čekali jsme, že přijedou Němci, Rakušani, Maďaři. Ale jsou tady Slováci a Poláci. Je to taková středoevropská komunita je hodně silná, takže jsme spokojení. Na Mistrovství ČR přijel rekordní počet jezdců, to v historii nikdy nebylo. Začínají jezdit děti, první generace wakerů, takže je to super. V pátek se jedly kvalifikace a podmínky byly super. Byla rovná hladina, zatímco v sobotu foukal vítr, což je pro wakebord a wakeskat úplně největší peklo. To je jako jezdit na lyžích po rozbité sjezdovce.”
Patricia Chodorovská, závodnice: “Já jsem z Těšína. První kroky na wakeboardu jsem dělala tady na Těrlické přehradě asi v roce 2008, což už je nějaký ten pátek. Jezdím si pořád jenom to své, to co mě baví, takže úplně nezávodím, ale určitě chci vyhrát. Podmínky jsou super, akorát dneska se trochu rozvlnilo, ale počasíčko máme, takže diváci jsou určitě rádi za to, že se mohou opalovat.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy