Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé se sešli na náměstích, aby společně rozsvítili vánoční stromy

  • Těrlicko,

Mnozí lidé jen těžko vstřebávají aktuální vládní restrikce, které zakazují pořádání vánočních trhů a jarmarků. Proto se některé radnice rozhodly svým občanům dopřát alespoň krátké setkání u vánočních stromů.

Tradiční rozsvěcení vánočních stromů letos raději vzdali především ve větších městech. Nedokázali by tam totiž dodržet podmínku omezené návštěvnosti. Naopak v menších obcích se lidé pod stromy sejít mohli. 

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Je první adventní neděle, rozsvítili jsme vánoční stromek, dodrželi jsme veškerá pravidla a přes zákaz vlastně nějakých těch akcí, takže nemáme z toho žádný špatný pocit. Zazpíval nám Martin Chodúr, bylo to tady fajn.” 
Anketa: “Vánoční strom se mi hodně líbí. Já si přeju pod stromeček koníka s paní. Spíš jednorožce s křídly a paní.” 
Anketa: “Bylo to překvapující, pěkné. Lidé se sešlo docela dost. My jsme předtím byly v Ostravě a tam je mrtvo, takže tady je fajn.” 

Svůj vánoční strom společně rozsvítili také lidé v Těrlicku. 

Martin Polášek, starosta Těrlicka: “Jsme rádi, že nám vláda nezakázala rozsvícení našeho vánočního stromečku. Takže vzhledem k tomu, že jsme na náměstí a jsme v otevřeném prostoru, tak tady přivítáme několik občanů Těrlicka na našem náměstí.”
Jiří a Dana Kunčičtí, obyvatelé Těrlicka: “Pravidelně tady chodíme na rozsvícení stromu. Škoda, že nemůže být předvánoční koncert v kulturním domě. Za daných podmínek to nejde, ale je to škoda. Aspoň tedy to rozsvěcování.” 
Jan Bolf, obyvatel Těrlicka: “Je to úžasné. Konečně se to rozhýbalo i v této situaci, která je. Těrlicko drží při sobě a my můžem…”

V Těrlicku měli připravený také program v kulturním domě, ten ale s ohledem na restrikce zrušili.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy