Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z Těrlicka vyráběly velikonoční výzdobu, která zkrášlila obec

  • Těrlicko,

Není to tak dávno, co si děti z Těrlicka připomínaly masopust a teď už vyrábějí výzdobu k Velikonocům. Na té se letos podílejí děti všech škol v obci.

Například žáci základní školy zdobili velkého zajíce a jen litovali, že není z čokolády. Jejich kamarádi ze školy v Hradišti zdobili velká vajíčka a stejně velké kraslice zdobily také děti z mateřské školy.

Sofie, předškolačka: “My tady děláme velikonoční vajíčko. Třeba na něho kreslíme a nebo tam dáváme tvary. Já jsem kreslila tvary.

Tereza Gonová, učitelka MŠ Těrlicko: “Blíží se nám Velikonoce a my s dětmi vyrábíme vejce, které jsme dostali od obce. To zdobíme různými technikami. Buď akrylovými barvami, tuší, děti malují zmizíkem, vystřihují lepí."

Toník, předškolák: “K Velikonocům zdobíme velké vajíčko a to bude pak na náměstí.”

Tereza Gonová, učitelka MŠ Těrlicko: “Až budou kraslice hotové, až je děti nazdobí, tak je postavíme a budou nám zdobit náměstí. Jsme ve školce oddělení, které tyto vejce dostaly a zdobí je. Každý má svůj nápad. Jedni mají z velikonočního vajíčka udělaného krásného zajíčka a my tradičně zdobíme tu kraslici. Děti jsou určitě nadšené, je to pro ně něco netradičního, co nezažijí každý den, ani každý rok, zdobit nějaké takové velké vejce."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy