Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Těrlické přehradě poprvé závodily posádky dračích lodí

  • Těrlicko,

Na Těrlické přehradě se o víkendu jely historicky první závody dračích lodí. Deset posádek bylo sestaveno nejen ze zkušených závodníků, ale také z mnoha amatérů, kteří si tuto zajímavou disciplínu vyzkoušeli poprvé.

Posádky dračích lodí měly štěstí, že jim po oba soutěžní dny přálo počasí a hladina Těrlické přehrady byla klidná. Přesto se v zápalu boje stalo, že se jedna posádka vykoupala.

Adam Fiala, ředitel závodů: “Tady toto jsou závody na malých dračích lodích. takže deset pádlujících, plus jeden bubeník a kormidelní, který je od nás. Dohromady tedy loď pobere 12 lidí a je to divácky velmi atraktivní sport.”

Jak se ukázalo, nejdůležitější je souhra pádlující posádky s bubeníkem, který udává rytmus.

Adam Fiala, ředitel závodů: “Dneska jsme tady měli dětskou posádku, která měla 12 až 17 let a jezdili podstatně lepší časy než dospělé posádky.
Tereza Volková, závodnice Klubu plaveckých sportů Ostrava: “Na dračích lodích jsme jeli poprvé, ale dali jsme do toho všechno, co jsme mohli.”
Klára Polachová, závodnice Klubu plaveckých sportů Ostrava: “Nejhorší byl asi ten začátek, když jsme si to zkusili poprvé. To jsme nevěděli, co máme dělat, jak startovat.”

Přestože se závody jely v areálu jachtařského klubu, samotní jachtaři svou posádku nesestavili, protože se namáhavé práce s pádly štítí.

Alexandr Pacek, předseda Jachting klub Těrlicko: “Protože jachtaři nemají rádi dřevěný vítr. A pádla, to jsou u nás dřevěný vítr a to je příliš nestandardní námaha.”

Organizátoři závodů předpokládají, že dračí lodě budou na Těrlické přehradě závodit pravidelně.

Nahlásit chybu


K tématu
ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail