Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Těrlicku se rozloučili s absolventy základních škol

  • Těrlicko,

V kulturním domě se konalo tradiční slavnostní vyřazení absolventů těrlických základních škol.

Šárka Galačová, Obecní úřad Těrlicko: “Jako každoročně jsme se i v letošním roce rozloučili s našimi deváťáky, respektive s vycházejícími žáky našich základních škol. Jedná se o ZŠ Těrlicko, ZŠ s polským jazykem vyučovacím na Promenádní ulici a také ZŠ přidružená k dětskému domovu. Každoročně si naše školáky pozveme do kulturního domu, připravíme malé občerstvení a dostanou od nás drobnou pozornost, aby nezapomněli, odkud vyšli.”


Jiří Jekl, ředitel ZŠ Těrlicko: “Myslím si, že letošní deváťáci byli dobrým ročníkem, protože jsme zaznamenali řadu úspěchů na nejrůznějších mezipředmětových soutěžích a poštěstilo se nám i získat maximální počet vítězství v televizním pořadu Bludiště. Kromě těch klasických školních soutěží, vedle týmových soutěží tady mezi našimi deváťáky máme i reprezentantku České republiky ve sportovním lezení Marianu Janošovou a já si myslím, že třeba za pár let se možná tahle slečna objeví i na olympijských hrách.”
Mariana Janošová, žákyně ZŠ Těrlicko: “Lezení se věnuju asi od 4 let, závodně. Škola mi vychází hodně vstříc, dokonce jsme mohli ukončit a uzavřít známky dříve vůči současné závodní sezoně.”
Lea Uhlářová, žákyně ZŠ Těrlicko: “Jdu na zdravotní školu do Karviné a po zdravotní škole bych chtěla pracovat v nemocnici.”
Katy Pelikánová, žákyně ZŠ Těrlicko: “Já jdu na gymnázium do Havířova, ale ještě nevím, co přesně budu dělat v budoucnosti.”
Denis Godula, žák ZŠ Těrlicko: “Do těrlické základní školy jsem přestoupil v prvním pololetí 7. třídy. Přestoupil jsem, protože jsem věděl, že ta těrlická škola je fakt dokonalá. Výborné obědy, fakt dokonalá. Učitelé, to už je druhá strana, ale bavíme se obědech, fakt pecka. Je mi 15 let, taková škoda, že už přecházím. Fakt po těch obědech mi bude smutno, to je mi fakt líto. Ale nahradí mě zase někdo jiný.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy