Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Těrlicku chtějí přestavět rizikovou křižovatku na silnici I/11 u přehrady

  • Těrlicko,

O jedno rizikové místo méně by mohlo být už příští rok na silnici I/11. U Těrlické přehrady se totiž připravuje přestavba křižovatky, kde dochází poměrně často k dopravním nehodám s vážnými následky.

Nedání přednosti v jízdě. To je nejčastější a téměř jediná příčina nehod, které se stávají v křižovatce na frekventované silnici poblíž Těrlické přehrady. Křížení Těšínské a Třinecké ulice má tvar trojúhelníku. Řidičům tam nesvědčí výhledové poměry při šikmém najíždění z vedlejší silnice, ale často také zapomínají dávat přednost automobilům jedoucím od Českého Těšína.

anketa: “Přes tu křižovatku jezdím prakticky každodenně a bohužel, je to velká nepozornost řidičů. Jsou tam dvě značky (Dej přednost v jízdě) za sebou, ale oni kolikrát nedávají přednost autům jedoucím od Těšína na Hradiště.”
anketa: “Přes tu křižovatku jezdíme velice často a nehody tam jsou hodně často. Nedá se tam vyjet, takže předělání je dobré a já s tím souhlasím.”

Pro přestavbu křižovatky jsou i dopravní odborníci.

Pavel Blahut, koordinátor BESIP v MS kraji: "Rekonstrukce by nám měla zbezpečnit ten úsek. Někdy se stává, že řidiči najíždějí rychleji z vedlejší silnice a nejsou schopni dostatečně odhadnout rychlost vozidla na hlavní a vznikají tam situace, kdy opravdu se musí brzdit intenzivně, aby nedošlo k dopravní nehodě.”
Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Je to pro všechny obyvatele Těrlicka známá křižovatka, které je velmi nebezpečná. Bývá tady hodně těžkých nehod s čelními střety. Teď máme zpracovanou studii, která nás vede dále ke stavebnímu povolení, abychom mohli v roce 2023 tuto křižovatku přestavět na křižovatku tvaru T, která likviduje ty nebezpečné kolmé směry.”

Nové řešení křižovatky s sebou přinese zpomalení provozu a tím i snížení rizika nehody.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail