Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Těrlické přehrady vznikají nové rekreační zóny, včetně přístaviště

  • Těrlicko,

Několik míst v okolí Těrlické přehrady projde proměnou v relaxační zóny. Nová pláž už byla otevřena v srpnu a v budoucnu u Jaškovské krčmy přibude přístaviště s další pláží.

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Součástí investičních plánů Těrlicka je revitalizace Promenádní ulice. Tato ulice nebyla zatopená vodou přehrady a nabízí nám prostor pro realizaci navrácení této ulice k historickému jádru obce. To znamená, chtěli bychom tuto ulici dát do nějaké kamenné dlažby, udělat tam patřičné parkové úpravy a aby tato ulice byla skutečně takovou promenádní a zónou klidu. Za velký úspěch považujeme obnovení obecní pláže. Jedná se o první obecní pláž po roce 1989, kdy během šesti měsíců se nám podařilo pláž zprovoznit a od 1. srpna funguje tady bufet, máme zde nové toalety pro veřejnost a návštěvníci si v danou chvíli již tyto prostory pochvalují, protože máme zde sluníčko až do večerních hodin.”


Anekta: “Jsme tady ze Šenova u Ostravy. Máme to kousek. Vyhlédli jsme si to vlastně přes Bezkemp.cz. Jsme tady poprvé, takže zkoušíme a budeme psát recenze na toto místo potom na ty stránky. Jeli jsme tu poslední den prázdnin, abych si tady zachytal ryby.”

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Tady v parku pod Larischovým zámečkem obec plánuje realizaci relaxační odpočinkové zóny nejen pro obyvatele Těrlicka. Bude zde jak park pro rodiče s dětmi, tak relaxační zóna s molem, kde se můžou lidi opalovat a koupat. Bude zde i malé přístaviště pro pohodičky. Celý park bude více srovnaný do roviny a část, která přiléhá k přehradě, bude mít kaskádovitý tvar.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy