Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jiří Malíř vystavuje své obrazy v těrlickém kulturním domě

  • Těrlicko,

V malém sále Kulturního domu v centru Těrlicka se konala vernisáž výstavy obrazů Jiří Malíře. Ten vystavuje svou tvorbu z posledních let.

Slavnostní zahájení doprovodily nadané žačky místní základní školy.

Jiří Malíř, malíř: “Pocházím tady z tohoto hornického prostředí, takže se mi líbila, jak těžká práce, tak hlavně lidé, kteří v ní pracovali. Působili na mě zejména amatérští výtvarníci v malbě, kteří mě vtáhli do té práce. Tak jsem postupně maloval až jsem se dostal k takové výstavě. Jinak jsem měl to štěstí, že jsem dostal šanci vystavovat v Paříži. Tam jsem vystavoval v roce 2000 a 2001, měl jsem tam tři výstavy. Teď jsem už v důchodu, takže mám čas na malování. Maluji většinou figury, kytice, děti a baví mě to."

Výstava bude k vidění až do konce listopadu.

David Biegun (Naše Těrlicko), starosta Těrlicka: "Srdečně zveme všechny Těrličany, ale i lidi z blízkého okolí, kteří mají rádi umění, aby se přišli podívat na výstavu pana Malíře. Jsme velmi rádi, že pan Malíř, který žije a tvoří v Těrlicku, se podělil s námi o obrazy, které namaloval."
Nahlásit chybu

K tématu


Chystá se prodej Slezského FC

Opavští zastupitelé odsouhlasili memorandum o budoucím prodeji fotbalového klubu Slezský FC. Jedním z vlastníků by se mohla stát slovenská ...

Nejčtenější zprávy