Reklama

Volby do senátu a krajského zastupitelstva začaly

Přesně ve dvě hodiny odpoledne se i v Moravskoslezském kraji otevřely volební místnosti. Lidé volí své zástupce do krajského zastupitelstva a některé volební obvody vybírají také z kandidátů do senátu. Hlasování končí v sobotu ve 14 hodin.

Reklama

Více než 1 milion lidí z 1319 volebních okrsků celého Moravskoslezského kraje má od 14 hodin, kdy se otevřely volební místnosti, možnost zvolit své zástupce do zastupitelstva kraje. Ve 4 volebních obvodech mohou voliči vybírat také mezi kandidáty do senátu. Volí Bruntál, Ostrava-město, Nový Jičín a Frýdek-Místek.

anketa, voliči: 1/ “Co máme jiného dělat, než zvolit někoho, kdo nás bude zastupovat.” 2/ “Vybrat si musíte, nemůžete hned tak dát.” 3/ “Já jsem použil volební kalkulačku a ta mi napověděla koho volit.”

Mezi prvními přišla volit i starostka Mariánských Hor a Hulvák Liana Janáčková.

Liana Janáčková (NEZ.), starostka Mariánských Hor a Hulvák: “Já už tu politiku neberu zprava zleva, ale s tím, co je dobré pro lidi.”

Voliči měli dostat volební kandidátky do úterý, ale právě v Mariánských Horách musel úřad ještě ve čtvrtek zařizovat distribuci kandidátek do několika ulic. Původně měla lístky roznést Česká pošta. Pokud přesto někdo hlasovací lístky nedostal, může i tak klidně k volbám.

Bohuslava Bajgarová, předsedkyně volební komise: “My máme dostatek náhradních hlasovacích lístku, takže každý si může vzít u nás.”

Občané moravskoslezského regionu vyberou celkem 65 krajských zastupitelů. Čtyři nové senátory vyberou voliči z 33 kandidátů.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 16.07. 16:02
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

Stavby IZOtrade s.r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč

Detail

SMOBEZ s.r.o.
Frýdek-Místek
od 94 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu