Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Dny NATO do Mošnova je nejlepší jet na kole

O víkendu se na letišti v Mošnově uskuteční jedna z největších akcí, které jsou pořádány v rámci celé Evropy. Jde o Dny NATO a armádních vzdušných sil. Tato přehlídka bezpečnostních složek každoročně přiláká desetitisíce návštěvníků, což způsobuje velké problémy v dopravě. Proto pro vás máme připraveny rady.

Asi každý obyvatel Moravskoslezského kraje už zná Dny NATO. V prvé řadě je to obrovská letecká šou, kde je možné spatřit nejmodernější letouny z celého světa. Loni se přišlo na mošnovské letiště podívat asi 130 tisíc lidí, což sebou samozřejmě přináší velké problémy s dopravou.

Lenka Sikorová, mluvčí PČR Ostrava: “Návštěvníkům doporučujeme, aby využili alternativní druhy dopravy. Vlaky, speciální autobusy a nebo kola.”

Železnice se tak nabízí jako výhodný způsob dopravy. Kromě speciálních vlaků budou ve Studénce zastavovat i rychlíky, které běžně pouze projíždějí.

Radka Pistoriusová, mluvčí Českých drah: “ČD vypraví speciální vlaky z Prahy, Brna, Olomouce až do Mošnova. V železniční stanici Studénka zastaví mimořádně široká škála spojů, včetně vlaku Pendolino.”

S pořádným předstihem by měli na letiště přijet lidé, kteří se o víkendu chystají letět na dovolenou. Dopravní policie má také připravenu infolinku, kde se na čísle 596 110 927 dozvíte aktuality o objížďkách i zácpách.

Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail