Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kojenecké plavání je zábava pro matku i dítě

V posledních letech je kojenecké plavání velice vyhledávanou aktivitou rodičů. Jeho cílem není naučit malé miminko plavat, ale především nebát se vody. Mnohé maminky proto už od narození svého kojence vaničkují a následně s ním navštěvují bazén. Voda v něm ale musí být tomu přizpůsobena.

Život člověka je už od počátku spojen s vodou a provází ho den co den. Jedním ze způsobů, jak u dítěte odbourat strach z vody, je vaničkování. Stačí přitom málo. Napustit plnou vanu vody.

„Miminko je ponořeno až po bradu a v takovém klubíčku se provádějí různé pohyby, které ho nadnášejí. Miminko si tak zvyká na spoustu vody kolem sebe,“ vysvětluje lektorka Petra Owczarzy.

Pravidelné vaničkování, které trvá zhruba 10-15 minut vede k psychickému i fyzickému uspokojení dítěte. Vhodné je pro miminka do 6 měsíce věku. Další, v dnešní době vyhledávanou formou postupného seznamování se s vodu je návštěva bazénu.

„Zjistili jsme, že vana je pro syna už malá. Začali jsme proto chodit na bazén, kde se mu líbí, protože má více vody a místa.“ „Františka jsme doma od miminka vaničkovali a teď, protože už má půl roku, jsem s ním přišla na bazén. Chci, aby měl vodu rád, naučil se plavat a nebál se vody.“ „U některých dětí vidím, že se v roce a půl nepotopí. Chceme mít doma malého plaváčka a příští rok jet do Chorvatska,“ řekly maminky.

V bazénu vše probíhá hravou formou. Děti jako malé opičky maminky napodobují.

„Když se maminky potápějí, tak se je snaží miminka napodobovat. Pod tu vodu jdou přirozeně a nemusíme je k tomu nutit,“ dodala Owczarzy.

Ale pozor, ne každý bazén je pro miminka vhodný. Bazény určené pro kojence obsahují méně chlóru. Doporučena je rovněž konzultace s pediatrem a to s ohledem na imunitní systém dítěte.

Nahlásit chybu
VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BSC stav s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail