Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Hrabyni se zřítila část ochranné zdi na silnici I/11

Nyní by měli zpozornět hlavně řidiči, kteří využívají novou silnici mezi Ostravou a Opavou. V Hrabyni se totiž zřítilo několik desítek metrů ochranné zdi, která měla vozovku chránit před sesuvy půdy. V tuto chvíli je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu a odborníci si lámou hlavu, co s tím.

V říjnu 2015 byla slavnostně otevřena silnice mezi Ostravou a Opavou, na kterou dlouho čekali obyvatelé snad celého kraje. Silnice velmi zkrátila dojezdový čas a ulehčila dopravě v okolních obcích.

Nyní nastal velký problém. Zřejmě v pondělí se v Hrabyni sesunulo asi 80 metrů gabionové stěny. Naštěstí se obrovská masa kamení zastavila o svodidla a tak nedošlo k žádné havárii. Auta tudy totiž projíždějí více než stokilometrovou rychlostí.

Bohdan Pernica, hlavní stavbyvedoucí, Eurovia: “V prvé řadě to odtěžíme a pak budeme vědět co se stalo, co bylo tou příčinou. My tam samozřejmě děláme nějaké práce, protože ta konstrukce je provázána s dalšími gabiony, které tam stojí, tak aby tam nehrozilo zřícení nějakých dalších.”

Obyvatelé Hrabyně doufají, že se podaří vymyslet takový způsob opravy tohoto úseku, aby silnice nemusela být uzavřena. To by totiž znamenalo odklon na starou cestu, která prochází obcí.

Zdeňka Jordánová (ČSSD), starostka Hrabyně: “Je to politováníhodná záležitost. Všichni jsme se těšili a užíváme si klidu v obci a doufám, že investor celou akci zdárně vyřeší.”

Zda deště a nebo spodní voda mohly sesuv zapřičinit, musí zjistit experti. Než bude ale silnice opravena, řidiči by měli v tomto úseku rozhodně zpomalit a dávat velký pozor.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

KONTRSVAR Servis s.r.o.- Zelená 449, 294 42 Luštěnice + Uno Park Bezděčín Hala 6

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Královský styl s.r.o.- pracoviště Vodňany

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků