Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek pracuje na svém dopravním podniku

Město Frýdek-Místek pracuje na svém vlastním dopravním podniku. V současné době proto probíhají nutné přípravy pro jeho fungování. Kdy by mohl začít s provozováním MHD a jak hromadnou dopravu zajišťují některá jiná města v kraji, prozradí následující příspěvek.

Ve Frýdku-Místku by už brzy mohl začít fungovat vlastní dopravní podnik, který nahradí stávajícího dopravce ČSAD. Město teď dokončuje s Dopravním podnikem Frýdek-Místek smlouvu. Tu poté předloží na mimořádném zastupitelstvu, které by mělo proběhnout na přelomu září a října.

“Pokud to zastupitelé přijmou a odhlasují, tak je tam přímo termín započetí jízdy Dopravního podniku města Frýdku-Místku, což by mělo být v prosinci roku 2018,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Opačnou cestou jde Nový Jičín, kde téměř 11 let zajišťovaly MHD technické služby. Nyní ji převzal soukromý dopravce, společnost Arriva Morava.

“Po konkurenčním boji nabídla nejlepší podmínky pro město, budou tady od 10. prosince jezdit tři nové elektrobusy,” sdělil Pavel Rozbroj (ČSSD), místostarosta Nového Jičína.

Například v Karviné se na systému hromadné dopravy žádné změny neplánují.

"My nebudeme nic měnit na tom systému, protože pro nás jsou ty soutěže výhodné. Kromě toho spolufinancujeme obnovu vozového parku směrem k ekologičtějším autobusům, letos má naše ČSAD v plánu nějaké vozy nakoupit a ta služba, pokud se soutěží, je pro nás efektivnější a levnější,” řekla mluvčí Karviné Šárka Swiderová.

Vlastní dopravní podnik má také Ostrava. Ta přislíbila, že bude s nově vzniklým frýdeckomísteckým dopravním podnikem spolupracovat a pomůže mu v začátcích.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

MD logistika, a.s.

od 17 800 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

STAVITELSTVÍ UVARA s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

BENEKOVterm s.r.o.

od 100 do 120 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků