Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek pracuje na svém dopravním podniku

Město Frýdek-Místek pracuje na svém vlastním dopravním podniku. V současné době proto probíhají nutné přípravy pro jeho fungování. Kdy by mohl začít s provozováním MHD a jak hromadnou dopravu zajišťují některá jiná města v kraji, prozradí následující příspěvek.

Ve Frýdku-Místku by už brzy mohl začít fungovat vlastní dopravní podnik, který nahradí stávajícího dopravce ČSAD. Město teď dokončuje s Dopravním podnikem Frýdek-Místek smlouvu. Tu poté předloží na mimořádném zastupitelstvu, které by mělo proběhnout na přelomu září a října.

“Pokud to zastupitelé přijmou a odhlasují, tak je tam přímo termín započetí jízdy Dopravního podniku města Frýdku-Místku, což by mělo být v prosinci roku 2018,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Opačnou cestou jde Nový Jičín, kde téměř 11 let zajišťovaly MHD technické služby. Nyní ji převzal soukromý dopravce, společnost Arriva Morava.

“Po konkurenčním boji nabídla nejlepší podmínky pro město, budou tady od 10. prosince jezdit tři nové elektrobusy,” sdělil Pavel Rozbroj (ČSSD), místostarosta Nového Jičína.

Například v Karviné se na systému hromadné dopravy žádné změny neplánují.

"My nebudeme nic měnit na tom systému, protože pro nás jsou ty soutěže výhodné. Kromě toho spolufinancujeme obnovu vozového parku směrem k ekologičtějším autobusům, letos má naše ČSAD v plánu nějaké vozy nakoupit a ta služba, pokud se soutěží, je pro nás efektivnější a levnější,” řekla mluvčí Karviné Šárka Swiderová.

Vlastní dopravní podnik má také Ostrava. Ta přislíbila, že bude s nově vzniklým frýdeckomísteckým dopravním podnikem spolupracovat a pomůže mu v začátcích.

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail