Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní pes Qveik z Karviné je nejlepší v ČR

Dnes vám představíme Qveika. Asi správně tušíte, že jde o psa a ne ledajakého. Qveik je totiž nejlepší z celé České republiky ve vyhledávání výbušnin. Svou extratřídu potvrdil na mistrovství republiky policejních psů a psovodů v Solenici, kde reprezentoval náš kraj.

Německý ovčák Qveik má 9 let a celý svůj život strávil v policejní službě. Dokonce se v policejním chovu i narodil. Od malička měl vlohy pro pachové práce a tak ho jeho psovod Aleš Mrazík vycvičil na vyhledávání výbušnin.

Aleš Mrazík, policejní psovod: “To, že je až tak dobrý, nikdy nepoznáte. Na začátku si řeknete, že má vlohy a musí všechno vyjít, aby na konci dosáhl na třešničku na dortu a vyhrál to mistrovství republiky. Na začátku ale jen splňoval veškeré mé požadavky.”

V současné době je Qveik na svém vrcholu, což se svým psovodem potvrdili v Solenici, kde se uskutečnilo policejní mistrovství české republiky. V kategorii vyhledávání výbušnin porazili 15 kolegů z celé země a získali mistrovský titul.

Petr Kozák, vedoucí oddělení kynologie MS kraje: “Pro mě a naše oddělení je to velmi významná záležitost.”

Vyhledávači výbušnin jsou mezi služebními psi jakousi šlechtou a jejich výcvik je nejnáročnější. Kromě výcviku, ale Qveik musí denně do normální služby.

Aleš Mrazík, policejní psovod: “Prohledáváme veškeré kulturní a společenské akce, kde je vyhodnoceno riziko, návštěvy prezidenta v našem kraji a pravidelně zajišťujeme Davis cup i Fed cup."

Samozřejmě, že také kynolog Aleš Mrazík z Karviné patří mezi nejlepší. Jeho rukama už prošlo během 20 let u policie 7 služebních psů. V roce 2015 získal mistrovský titul v kategorii ovladatelnost a obratnost.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 42 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail