Obyvatelé Suchých Lazců protestovali proti obchvatu

Krajský úřad v Ostravě dnes vzali útokem obyvatelé Suchých Lazců, kteří nesouhlasí s trasou plánovaného obchvatu jejich obce. S transparenty v rukou přišli své námitky prezentovat na veřejné projednávání územního rozvoje. Severní obchvat by prý zastavil možnost rozvoje jejich obce a vedlejšího Komárova.

Před krajský úřad v Ostravě dorazil v úterý před 11 hodinou autobus, ze kterého se vyhrnulo asi 40 obyvatel Suchých Lazců na Opavsku. Obyvatelé obce totiž nesouhlasí s plánem na jižní variantu obchvatu a chtějí prosadit severní.

anketa, obyvatelé Suchých Lazců: 1/ ”Já tam chodím často na procházky a tam by ta cesta zanikla.” 2/ “Hospodařím asi 20 let na pozemcích, něco jsem vybudoval a na co vám bude firma bez pozemků.”Kdyby se dělala ta severní varianta, tak se nebudou bourat žádné domy, kdežto u nás, by to zasáhlo přímo do našeho území a minimálně by se bouraly dva domy.”

Jižní variantu obchvatu už ale před asi měsícem schválilo krajské zastupitelstvo, na kterém žádné námitky nezazněly. Obyvatelé Lazců o tom totiž nevěděli. I tak ale mohli své námitky přednést na veřejném projednávání zásad územního rozvoje.

Miroslava Chlebounová, mluvčí MS kraje: “Občané Suchých Lazců využili svého práva, aby uplatnili své připomínky a krajský úřad s nimi bude nakládat přesně podle stavebního zákona.”

Obyvatelé Lazců, které prý podporují i lidé ze sousedního Komárova, jsou rozhodnuti prosadit severní variantu za každou cenu.

Petr Orieščík (ČSSD), starosta Suchých Lazců: “Jsme ochotni protestovat absolutně všude. Na ministerstvu dopravy, životního prostředí a jsme připraveni i na blokádu silnice.”

Návrh zásad územního rozvoje se zvolenou jižní variantou prý navíc zcela ignoruje referendum, které proběhlo v obci v roce 2012. V něm se obyvatelé vyjádřili pro opačnou variantu.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

POST s.r.o. - Praha-východ

od 15 500 Kč/měsíc

Detail

MASIBUR-PRAG s.r.o. - Praha-východ

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

BRYNGROUPSTAV s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků