Reklama

Obyvatelé Suchých Lazců protestovali proti obchvatu

Krajský úřad v Ostravě dnes vzali útokem obyvatelé Suchých Lazců, kteří nesouhlasí s trasou plánovaného obchvatu jejich obce. S transparenty v rukou přišli své námitky prezentovat na veřejné projednávání územního rozvoje. Severní obchvat by prý zastavil možnost rozvoje jejich obce a vedlejšího Komárova.

Stáhnout video
Reklama

Před krajský úřad v Ostravě dorazil v úterý před 11 hodinou autobus, ze kterého se vyhrnulo asi 40 obyvatel Suchých Lazců na Opavsku. Obyvatelé obce totiž nesouhlasí s plánem na jižní variantu obchvatu a chtějí prosadit severní.

anketa, obyvatelé Suchých Lazců: 1/ ”Já tam chodím často na procházky a tam by ta cesta zanikla.” 2/ “Hospodařím asi 20 let na pozemcích, něco jsem vybudoval a na co vám bude firma bez pozemků.”Kdyby se dělala ta severní varianta, tak se nebudou bourat žádné domy, kdežto u nás, by to zasáhlo přímo do našeho území a minimálně by se bouraly dva domy.”

Jižní variantu obchvatu už ale před asi měsícem schválilo krajské zastupitelstvo, na kterém žádné námitky nezazněly. Obyvatelé Lazců o tom totiž nevěděli. I tak ale mohli své námitky přednést na veřejném projednávání zásad územního rozvoje.

Miroslava Chlebounová, mluvčí MS kraje: “Občané Suchých Lazců využili svého práva, aby uplatnili své připomínky a krajský úřad s nimi bude nakládat přesně podle stavebního zákona.”

Obyvatelé Lazců, které prý podporují i lidé ze sousedního Komárova, jsou rozhodnuti prosadit severní variantu za každou cenu.

Petr Orieščík (ČSSD), starosta Suchých Lazců: “Jsme ochotni protestovat absolutně všude. Na ministerstvu dopravy, životního prostředí a jsme připraveni i na blokádu silnice.”

Návrh zásad územního rozvoje se zvolenou jižní variantou prý navíc zcela ignoruje referendum, které proběhlo v obci v roce 2012. V něm se obyvatelé vyjádřili pro opačnou variantu.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu