Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj zvolil nejlepší cestu k chytrému regionu

Náš MS kraj zvolil nejlepší koncepci a má také nejlepší vizi k dosažení takzvaného chytrého regionu. Rozhodla o tom odborná porota v celonárodní soutěži. Projekt vychází ze záměru zvyšovat kvalitu života lidí díky moderním technologiím.

MS kraj vypracoval koncepci rozvoje chytrého regionu, která je prý diametrálně odlišná od klasického pojetí ostatních měst a regionů. Tím natolik ohromil porotu, že projekt Koncepce a vize Chytřejší kraj získal titul v soutěží Chytrá města pro budoucnost.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Ten základ je občan. Děláme to pro lidí. Chceme jim šetřit čas a peníze. Základní inspirací je Německo.”

Jedním z prvních řešení v kraji bude propojení krajských organizací prostřednictvím datové sítě. V první fázi se budou optické kabely protahovat mezi nemocnicemi nebo úřady. Celkem by mělo být rychlým internetem propojeno až 1200 budov.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Chceme spojit krajské budovy optickými kabely, ať je možné přenášet obraz i zvuk nejen pro sociální komunikaci, ale i pro lékaře, ať si mohou posílat rentgeny.”

Projekt chce kraj financovat z prostředků Evropské unie, státu i vlastního rozpočtu. Do konce roku 2020 to bude stát kolem miliardy korun. Kraj chce také všechny své budovy, autobusy a vlaky pokrýt bezplatným signálem Wi-Fi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy