Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlodějům začíná sezóna vykrádání chat a chalup

Následující reportáž je velmi důležitá hlavně pro majitelé chat a chalup. Blíží se totiž konec sezóny a tak je nutné co nejlépe zabezpečit svůj majetek. Právě v zimních měsících, kdy jsou chatové osady vylidněné, narůstá počet případů vloupání. První případy už mají policisté na stole.

Na konci minulého týdne vnikl zloděj do zahradního domku v Opavě -Jaktaři. Ukradl elektrické nářadí, ale i televizi. Škoda je 30 tisíc korun. Tento případ je už třetí ve 14 dnech. To znamená, že zloději už začínají útočit na opuštěná chatoviště. Policisté tedy zvýšili četnost kontrol.

Radim Carbol, koordinátor kynologické jednotky FM: “Psi, které využíváme ne tenhle typ kontrol, jsou psi výjezdoví tzv. pátrací. Jsou to psi, kterou dokáží vystopovat a označit osoby, které se ukrývají nebo by byli v těch chatách, případně utekli. Ti pejsci dokáží ty lidi dohledat.”

Policisté také v rámci prevence lidem vysvětlují, jak co nejlépe zabezpečit svůj majetek, aby na jaře bylo vše tam, kde na podzim a mohli zase s radostí užívat chatu.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek Místek: “Telefonní kontakty mezi sebou máte?”

Je také vždy dobré, když mají chataři mezi sebou dobré vztahy. Když jeden přijede na kontrolu, podívá se i na sousední chaty.

chatařka: “Zamykáme branku, dveře a máme výstražné houkání.”

Důležité také je, když před zimou uklidíte celou zahradu a nenecháte venku nic, co by mohlo zloděje přilákat.

Nahlásit chybu


K tématu
René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail