Studenti SŠ soutěžili v masérských dovednostech

Své masérské dovednosti předvedli v Sanatoriu Klimkovice studenti ze třinácti škol nejen z České republiky, ale i ze Slovenska. O titul Zlatý masér tady před odbornou porotou soutěžili ve dvou disciplínách - sportovní a havajská masáž.

Dvě masérské disciplíny čekaly na studenty středních škol, kteří letos opět bojovali o titul Zlatý masér. Nejprve museli své dovednosti předvést ve sportovní masáži.

Veronika Brudná, porotce: „U té sportovní masáže je důležitý hlavně sled hmatů.“

Velmi těžkou úlohu měla v této disciplíně studentka středního odborného učiliště Dakol, Hana Hrabcová, obhajovala loňský titul.

Hana Hrabcová, obhájce titulu Zlatý masér: „Mně bylo jedno, jestli to obhájím. Pro mě bylo důležitější, že tady zase mohu něco ukázat. Posune mě to zase o kus dál.“

Verdikt poroty ale byl jasný, Hanka byla opět nejlepší. Pro oko diváka byla ovšem zajímavější druhá disciplína, havajská masáž.

anketa, soutěžící: „U té havajské masáže nemáme postup. Tam musíme nějak improvizovat.“ „Havaj je lepší, protože tam můžeme udělat i něco kreativního, udělat nějakou show.“

Rozhodnout o vítězi to porota tentokrát jednoduché neměla.

Petr Seidl, porotce: „Ty masáže by se nejlépe hodnotily, kdyby tam ten člověk ležel a mohl říct, bylo to příjemné, pomohlo mi to nebo ne.“

V rozhodování tak úlohu sehrála i přidružená show. Druhého zlatého maséra si z Klimkovic odvezly studentky ze Soukromé střední odborné školy Hranice.

Lucie Stuchlíková, členka vítězného týmu: „Tvrdě jsme pracovaly každý den, jsme moc rády.“

Do budoucna by organizátoři chtěli do této ojedinělé soutěže kromě letos již zúčastněných Slováků přizvat i studenty z Polska a Maďarska.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

ALMAX WORK-Holding, družstvo, Plzeňský kraj a Praha

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Vatrala s.r.o. - pracoviště okres Domažlice

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků