Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Hrčavě jsou volby vždy příjemnou událostí

S kamerou jsme se zajeli podívat, jak probíhají volby do Poslanecké sněmovny v nejvýchodnější obci naší republiky - Hrčavě. Každé volby jsou tam vždy příjemnou událostí, a tak i ty letošní probíhaly v poklidu a dobré náladě.

Hrčava - nejvýchodnější trojmezní obec České republiky. Ani tady se na volby do Poslanecké sněmovny nezapomnělo. Naopak. Obec se může dlouhodobě chlubit jednou z nejvyšších volebních účastí na Jablunkovsku.

“Volby jsou vždycky taková událost, jednou za čtyři roky, takže je třeba toho využít a dát svůj hlas. Myslím si, že každý z nás má nějaký názor na to, co se děje ve společnosti, a proto i Hrčava se ráda a aktivně zapojuje do voleb. Jsou to příjemné dva dny. Je krásné počasí a je třeba voleb využít. Je to tu bez problémů,” sdělil starosta Hrčavy Petr Staňo.

Z celkového počtu voličů při většině voleb odvolí na 60 procent hrčavských obyvatel.

Anketa, voliči: 1. “Chodím k volbám, protože se chci mít lépe.” 2. “Chodím pravidelně. Důvodem je, abychom se měli lépe.”

Na obecní úřad letos dorazili ale také voliči z jiných měst našeho kraje.

Anketa, volič z Havířova: “Jsme z Havířova, máme tady chalupu. Nenecháme si ujít tu čest volit.”

Nezapomnělo se ani na lidi, kteří se do volební místnosti dostavit nemohli.

“Během voleb budeme s urnou také chodit a navštívíme několik voličů, kteří si přáli, abychom za nimi přišli vzhledem k tomu, že nemohou sami dorazit k volbám, takže objedeme tyto voliče, aby mohli taky volit,” sdělila předsedkyně volební komise Michaela Haratyková.

Stejně jako při každých volbách proběhly i ty letošní v Hrčavě v příjemné a poklidné atmosféře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy