Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Také volby v MS kraji vyhrálo ANO drtivě

Stejně jako v celé zemi i obyvatelé MS kraje dali ve volbách nejvíce hlasů hnutí ANO a to dokonce o téměř 6 procent více, než získalo celkově. Překvapivý je i propad Sociálních demokratů, kteří zde pravidelně vítězili ve všech polistopadových volbách.

Moravskoslezský kraj byl vždy známý levicovým smýšlením lidí. Volby to ale tentokrát popřely. 35 procent voličů dalo svůj hlas hnutí ANO, druhý nejvyšší počet hlasů získalo SPD a až třetí místo tentokrát patří ČSSD. Sociální demokraté z našeho regionu přišli o 5 křesel a mají už pouze dvě. 2 křesla ubyly i komunistům. Pátí Piráti získali 2 křesla a šesté ODS přibyl jeden poslanecký mandát. Poslední stranou, která se ještě dostala nad 5 procent, je KDU-ČSL. I této straně jedno křeslo ubude. Kraj bude ve sněmovně zastupovat 22 poslanců.

Jiří Siostrzonek, sociolog, Slezská univerzita Opava: “Příklon k ANO se dal očekávat, protože se změnila sociální situace a hodnotový systém u řady lidí a u tradičních stran necítili žádný posun.”

Vítězné ANO na prvním místě kandidátky reprezentoval krajský hejtman Ivo Vondrák. Pokud to půjde, chce poslanecký mandát vykonávat v souběhu s funkcí hejtmana. Kdyby si musel vybrat, zůstane prý hejtmanem. Mluví se o něm ale i jako o možném ministru.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: “Politika, kterou se se svými koaličními partnery snažíme nastavit v kraji, je akceptována pozitivně.”

Nováčkem v poslanecké sněmovně bude také lídr Pirátů Lukáš Černohorský. Ti si v našem regionu vedli o něco hůře než celkově.

Lukáš Černohorský (Piráti), lídr Pirátů: “To, že jsme na tom tak dobře přičítáme dlouhodobé práci. Tam, kde se nám podařilo získat zastupitele, jsme odváděli velmi dobrou práci.”

Spokojeni byli také v sídle ODS. Strana získala 2 křesla a Zbyňka Stanjuru tak posílí ještě skokan na lyžích Jakub Janda, který se dostal na druhé místo díky preferenčním hlasům.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Zítra
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

O2 Czech Republic a.s. - pracoviště Hranice

od 32 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Penny Market Valašské Klobouky

od 12 100 Kč/měsíc

Detail

MIS PRO s.r.o.

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků