Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajské střední školy mají lepší výsledky než ostatní

Střední školy, jejichž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj, mají lepší výsledky než ostatní školy. Vplývá to zejména z úspěšnosti u maturitních zkoušek. Kraj navíc připravil několik projektů, které by měly ještě zlepšit znalosti studentů ve školách, které měly horší výsledky.

V Moravskoslezském kraji v současnosti funguje 139 středních škol, ve kterých se vzdělává necelých 50 tisíc žáků. Velká většina, tedy 92 je zřizována MS krajem. Právě na těchto školách mají studenti lepší výsledky. Což dokládají maturity.

Stanislav Folwarczný (OD), náměstek hejtmana MS kraje: “Úspěšnost se dlouhodobě pohybuje na dvou třetinách nebo na třech čtvrtinách. Záleží, jestli se bavíme o hrubé nebo čisté úspěšnosti.”

Nejlepší jsou u maturit studenti gymnázií. Na těch osmiletých je to dokonce 96 procent. Naopak nejmenší úspěšnost mají žáci učilišť, kterých odmaturuje stěží polovina.

Stanislav Folwarczný (OD), náměstek hejtmana MS kraje: “Doporučením je, zodpovědně volit povolání a jedním z řešení je, že se žák vyučí a později si na stejné škole může tu maturitu dodělat.”

Ve srovnáním s ostatními kraji jsme průměrní. Nejhorší výsledky maturit jsou z češtiny, kde je náš kraj až 13. V matematice nám patří 8. místo a v angličtině 4. Na některých školách už fungují projekty, které by měly zlepšit výsledky ve vybraných předmětech.

Libor Lenčo, vedoucí odboru školství MSK: “Účelem je navýšit počet hodin a kraj ze svého rozpočtu platí lektory, aby se jednak připravili žáci prvního ročníku na budoucí studium a také, aby měli čtvrťáci lepší výsledky u maturit.”

Dobrou zprávou je, že se v následujících letech nechystá žádné rušení ani slučování středních škol.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail