Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vietnamci ukrývali nelegální cigarety ve skrýši na půdě

Náhoda pomohla odhalit celníkům v Bohumíně rafinovaný úkryt. Př běžné kontrole obchodu se smíšeným zbožím objevili tajnou skrýš, ve které byly ukryty tisíce krabiček nelegálních cigaret. Obchodník samozřejmě tvrdil, že o skrýši neměl ani tušení.

Pracovníci celního úřadu si v minulých dnech posvítili na vietnamské obchodníky v Bohumíně. Kontrola byla zaměřena na skladování a prodej neokolkovaných cigaret. Velké překvapení čekalo celníky v prodejně s textilem, obuví a hračkami v areálu známém jako Rybena.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MS kraje: “V hledáčku jim zůstal strop prodejny, kde všechny podhledy čtvercového tvaru měly stejnou strukturu a byly stejně poskládány až na dva.”

Celníci si sehnali žebřík a mezi podhledy a střechou našli celkem 16 tašek nacpaných kartóny cigaret, které samozřejmě neměly kolky. Napočítali 360 kartónů cigaret různých značek. Vietnamci samozřejmě o ničem nevěděli.

obchodník: “Nevím čí to bylo, nebylo to naše.”

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MS kraje: “Celníci zabránili daňovému úniku ve výši 186 tisíc korun.”

Všechno zboží bylo zabaveno a uloženo do celního skladu. Je pravděpodobné že po došetření případu budou cigarety zlikvidovány v cementárně.

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail