Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané chtějí kvůli Prodloužené Rudné demonstrovat

Obyvatelům Ostravy - Poruby dochází trpělivost s neschopností Ředitelství silnic a dálnic dokončit Prodlouženou Rudnou a chtějí svolat protestní shromáždění. Tato výzva zazněla na veřejném projednávání vlivu stavby na životní prostředí. Dostavbu blokují hlavně majitelé věcných břemen, které se státu nedaří vyvlastnit.

Architekt Dušan Richtár asi musel ve čtvrtek odpoledne pořádně škytat. Jeho jméno bylo totiž mnohokrát zmíněno při veřejném projednávání vlivu stavby Prodloužená Rudná na životní prostředí. Zatímco odborníci nemají proti dostavbě zbývajících 414 metrů námitek, Richtár prý stavbu blokuje.

Lubomír Hýbl, ŘSD Ostrava: “Pokud začalo nějaké vyvlastňovací řízení, okamžitě byly veškeré správní řízení napadeny, byly měněny i na katastrálním úřadě.”

Pro dokončení stavby se přišla vyjádřit více než stovka obyvatel Poruby, kterým dochází trpělivost.

Petr Mihálik (ČSSD), starosta Ostravy-Poruby: “My posuzujeme vliv jedné stavby na životní prostředí, ale měli bychom spíše posuzovat dopad její nerealizace na občany Poruby a to je dost dramatické.”

Situace je podle Porubanů natolik vážná, že jsou mnozí odhodlaní demonstrovat. Mělo by pravděpodobně jít o blokádu ulice 17. listopadu, kde kvůli nedokončené Rudné projede denně asi 20 tisíc aut.

Eliška Konieczná, obyvatelka Poruby: “Pana Richtára neznám. Já ho nemám ráda, aniž bych ho viděla, ale je tady stát od toho, aby se postaral. Jestli chcete stavět silnice za křiku obyvatel, vyzývám všechny Porubany, aby začali něco dělat. Pojďme do ulic!”

Naopak obavy z Rudné a kamionů mají obyvatelé Klimkovic. Stavbu ale prý blokovat nebudou. Dušan Richtár své námitky zveřejnit nepřišel. Prý byl na hřbitově, protože ve čtvrtek byla památka zesnulých. Řekl nám ale, že je připraven k dalšímu jednání.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Domov Na Zámku Lysá nad Labem, příspěvková organizace

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

PETRAMONT s.r.o., organizační složka, KOVOSVIT MAS Foundry a.s.

od 19 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků