Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci z MS kraje soutěžili ve znalostech prevence

Unikátní soutěž zaměřenou na znalosti z prevence kriminality uspořádalo pro školáky krajské ředitelství policie. Do kulturního domu ve Fulneku se sjeli reprezentanti z patnácti škol celého regionu. Nejlepší byly nakonec děti ze Štítiny na Opavsku.

Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou. To je název didaktické hry, která byla inspirací pro další ročník celokrajské soutěže pro školáky. Krajské ředitelství policie tentokrát soutěž uspořádalo ve Fulneku.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Bruntál: “Cílem té hry je seznámit děti vhodnou formou se zásadami bezpečného chování. Ať už z pohledu vlastní bezpečnosti, rizika internetu nebo třeba majetkové násilné trestné činnosti.”

Soutěžily čtyřčlenné týmy žáků čtvrtých tříd základních škol a do Fulneku jich přijelo celkem 15. Děti byly na soutěž výborně připraveny.

Jitka Kolářová, učitelka ZŠ T. G. Masaryka Fulnek: “Jsou tam témata, která jsou velmi aktuální a je dobré to s dětmi probírat.”

Magdaléna Rilková, učitelka ZŠ Hnojník: “Myslím, že je to perfektní ukázka zábavné formy, kterou mohou použít i učitelé během vyučování.”

Soutěž byla dvoukolová. Do finále postoupilo už jen 5 týmů, které musely během jedné minuty odpovědět na otázky. Nejvíce bodů nasbíraly děti ze Základní školy ve Štítině.

anketa: vítězný tým ZŠ Štítina: “Paní učitelka měla ve škole taky ty kartičky a z toho jsme se učili.” 2/ “Je to perfektní.” 3/ “Naučil jsem se mnoho věcí a asi budu brečet radostí.”

Děti se v průběhu dopoledne o práci policie dozvěděly mnoho zajímavého. Nejdůležitější ale je, aby si alespoň na některé odpovědi na soutěžní otázky vzpomněly, až bude potřeba.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Profi Jobmaster Agency s.r.o.- pracoviště ve firmě SAPE BOHEMIA s.r.o., D+D Park Kosmonosy

od 17 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Varga - provozovna Nápojové automaty

od 16 100 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

SLK Trade s.r.o. Chlumec

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků