Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci zadrželi v Českém Těšíně polské lupiče

Dnes pochválíme strážníky městské policie z Českého Těšína. Podařilo se jim totiž zadržet dva Poláky, kteří vyloupili obchod se smíšeným zbožím na jedné z nejrušnějších ulic ve městě. Prodavačka skončila naštěstí pouze s monoklem na oku.

Drzost zlodějů nezná mezí. V úterý dvě hodiny po poledni, tedy v době, kdy byla Hlavní ulice v Českém Těšíně plná lidí, vtrhl do obchodu se smíšeným zbožím lupič. Po vyděšených prodavačích požadoval marihuanu. Ženu dokonce praštil do obličeje. Pak chtěl i peníze z pokladny.

prodavač: “On chtěl marihuanu, manželka mu řekla, že nemáme. On vytáhl pistoli a šel do kasy. Manželku praštil do obličeje.”

Lupiči kryl záda ještě druhý muž. Po chvíli oba utekli. Jenže to už byli na cestě strážníci, které upozornil všímavý člověk. Viděl, jak prý v obchodě někdo mává pistolí a ohrožuje personál a zákazníky. Strážníkům se s pomocí občanů podařilo oba muže zadržet. Byli to Poláci.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: “Pachatel požadoval drogy. Když je nedostal, namířil na prodavačkou plastovou maketou zbraně. Z pokladny vzal peníze a utekl.”

Ve čtvrtek se do obchodu vydali policisté i se zadrženými a také advokáty, aby přímo na místě provedli rekonstrukci činu. Nyní bude rozhodnuto o právní kvalifikaci a o vazbě. Je ale pravděpodobné, že Polákům hrozí minimálně 10 let za mřížemi.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

FOMA BOHEMIA spol. s r.o.

od 19 400 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

DŘEVOTOČ spol. s r.o.

od 15 200 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

BDL vision s.r.o. - Šedesátá

od 16 100 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků