Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci zadrželi v Českém Těšíně polské lupiče

Dnes pochválíme strážníky městské policie z Českého Těšína. Podařilo se jim totiž zadržet dva Poláky, kteří vyloupili obchod se smíšeným zbožím na jedné z nejrušnějších ulic ve městě. Prodavačka skončila naštěstí pouze s monoklem na oku.

Drzost zlodějů nezná mezí. V úterý dvě hodiny po poledni, tedy v době, kdy byla Hlavní ulice v Českém Těšíně plná lidí, vtrhl do obchodu se smíšeným zbožím lupič. Po vyděšených prodavačích požadoval marihuanu. Ženu dokonce praštil do obličeje. Pak chtěl i peníze z pokladny.

prodavač: “On chtěl marihuanu, manželka mu řekla, že nemáme. On vytáhl pistoli a šel do kasy. Manželku praštil do obličeje.”

Lupiči kryl záda ještě druhý muž. Po chvíli oba utekli. Jenže to už byli na cestě strážníci, které upozornil všímavý člověk. Viděl, jak prý v obchodě někdo mává pistolí a ohrožuje personál a zákazníky. Strážníkům se s pomocí občanů podařilo oba muže zadržet. Byli to Poláci.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: “Pachatel požadoval drogy. Když je nedostal, namířil na prodavačkou plastovou maketou zbraně. Z pokladny vzal peníze a utekl.”

Ve čtvrtek se do obchodu vydali policisté i se zadrženými a také advokáty, aby přímo na místě provedli rekonstrukci činu. Nyní bude rozhodnuto o právní kvalifikaci a o vazbě. Je ale pravděpodobné, že Polákům hrozí minimálně 10 let za mřížemi.

Nahlásit chybu


K tématu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail