Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě vyroste první outletové centrum v MS kraji

Milovníci nakupování budou mít brzy v Ostravě nový cíl. Už v příštím roce by se mělo otevřít první outletové centrum v Moravskoslezském kraji. Tedy vlastně obchody se zlevněným zbožím. Naopak s obavami čekají centrum obyvatelé Hlučínska. Mají strach z dalšího zhoršení dopravní situace na výjezdu z Ostravy.

Od roku 2012, kdy byla otevřena Nová Karolina, nepřibylo v Ostravě žádné velké nákupní centrum. To se změní už v příštím roce, kdy by měla být otevřena 1. fáze outletového centra Outlet Arena Moravia. Centrum bude stát v proluce mezi dálnicí, řekou Odrou a Hlučínskou ulicí v Přívoze.

Jaromír Krišica, mluvčí investora TK Development: “Pro zákazníky se připravuje 70 obchodů s produkty světoznámých značek za zvýhodněné ceny, podobně jako v Praze nebo Vídni.”.

Samotné prodejny budou nabízet zboží s výraznými slevami. Už nyní je prý 70 procent prostoru z 1. fáze projektu obsazeno.

Jaromír Krišica, mluvčí investora TK Development: “Plánujeme 800 parkovacích míst a pro ty, kteří nepřijedou vozidlem, je plánována kyvadlová doprava z centra Ostravy.”

K outletovému centru povedou dvě silnice. Jedna z kruhového objezdu nad dálnicí a druhá z Hlučínské ulice a právě toho se bojí obyvatelé Hlučínska.

Daniel Havlík (ČSSD), starosta Ludgeřovic: “Beru to jako nešťastný nápad. Víme, jak dneska vypadá silnice I/56 z Hlučína na Ostravu. Skutečně každou špičku je tam velká zácpa.”

Řešením by byl další most přes Odru a právě s tím počítá projekt Severního spoje, který by měl propojit Mariánské Hory s Porubou. Značně by navíc ulehčil dopravní situaci. Projekt je zatím ve fázi příprav a nebyly ještě vykoupeny všechny pozemky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy