Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Udá konečně někdo proskovického vraha?

Už jen tři týdny má policie na to, aby zadržela vraha, který před dvaceti lety uškrtil v Proskovicích mladou dívku a přesně stejnou dobu mají svědci, aby konečně na vraha ukázali. Zkušení kriminalisté jsou přesvědčeni, že mezi vyslechnutými je někdo, kdo jméno vraha zná, ale zatím ho neřekl. Tomu nyní nabízejí anonymitu.

Tento pomníček s obrázkem Panny Marie se možná už za tři týdny stane zároveň kriminalistickým pomníčkem nevyřešené proskovické vraždy. Jen pár metrů odsud bylo totiž v neděli 14. prosince 1997 nalezeno tělo 20leté Lucie Vinarské. 14. prosince to bude 20 let a pokud policisté vraha nechytí, bude čin promlčen.

Jiří Šebela, nálezce těla: “Já jsem jel na dřevo. Ona tam ležela na zemi. Byla určitě vyhozená z auta, protože měla tak podseknuté nohy. Já jsem si na ní sáhl, protože jsme myslel, že to je figurína. Měla to tak nějak vykasané. Sáhl jsem ji na bok a byla studená...mrtvá.”

Policisté proto udělali poslední pokus o dopadení vraha. Jsou přesvědčeni, že jim někdo z vyslechnutých svědků neřekl všechno.

Josef Kubánek, kriminalista: “Domníváme se, že některé osoby nechtěly vystupovat v kauze jako svědek, případně nechtěly označit nějako osobu blízkou nebo známou a nebo jen z toho důvodu, že chtěli na policii trávit co nejméně času.”

Lucie se tehdy byla bavit v rockovém klubu Sklep ve Vítkovicích. Měla tam spoustu známých. Je zvláštní, že si nikdo nevšiml kdy a s kým odešla. Tělo bylo nalezeno asi 8 kilometrů daleko. Dívka byla zřejmě zavražděna jinde a do Proskovic převezena.

Josef Kubánek, kriminalista: “Přivítáme jakékoliv i anonymní oznámení. Mohou slíbit, že nebudeme pátrat po totožnosti anonymních oznamovatelů.”

Policisté vyslechli 1200 osob. Teď má jedna z nich možnost ulehčit svému svědomí a klidně i anonymně vraha udat. Policisté prý mají dostatek důkazů, aby ho pak usvědčili i bez tohoto svědectví.

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail