Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Udá konečně někdo proskovického vraha?

Už jen tři týdny má policie na to, aby zadržela vraha, který před dvaceti lety uškrtil v Proskovicích mladou dívku a přesně stejnou dobu mají svědci, aby konečně na vraha ukázali. Zkušení kriminalisté jsou přesvědčeni, že mezi vyslechnutými je někdo, kdo jméno vraha zná, ale zatím ho neřekl. Tomu nyní nabízejí anonymitu.

Tento pomníček s obrázkem Panny Marie se možná už za tři týdny stane zároveň kriminalistickým pomníčkem nevyřešené proskovické vraždy. Jen pár metrů odsud bylo totiž v neděli 14. prosince 1997 nalezeno tělo 20leté Lucie Vinarské. 14. prosince to bude 20 let a pokud policisté vraha nechytí, bude čin promlčen.

Jiří Šebela, nálezce těla: “Já jsem jel na dřevo. Ona tam ležela na zemi. Byla určitě vyhozená z auta, protože měla tak podseknuté nohy. Já jsem si na ní sáhl, protože jsme myslel, že to je figurína. Měla to tak nějak vykasané. Sáhl jsem ji na bok a byla studená...mrtvá.”

Policisté proto udělali poslední pokus o dopadení vraha. Jsou přesvědčeni, že jim někdo z vyslechnutých svědků neřekl všechno.

Josef Kubánek, kriminalista: “Domníváme se, že některé osoby nechtěly vystupovat v kauze jako svědek, případně nechtěly označit nějako osobu blízkou nebo známou a nebo jen z toho důvodu, že chtěli na policii trávit co nejméně času.”

Lucie se tehdy byla bavit v rockovém klubu Sklep ve Vítkovicích. Měla tam spoustu známých. Je zvláštní, že si nikdo nevšiml kdy a s kým odešla. Tělo bylo nalezeno asi 8 kilometrů daleko. Dívka byla zřejmě zavražděna jinde a do Proskovic převezena.

Josef Kubánek, kriminalista: “Přivítáme jakékoliv i anonymní oznámení. Mohou slíbit, že nebudeme pátrat po totožnosti anonymních oznamovatelů.”

Policisté vyslechli 1200 osob. Teď má jedna z nich možnost ulehčit svému svědomí a klidně i anonymně vraha udat. Policisté prý mají dostatek důkazů, aby ho pak usvědčili i bez tohoto svědectví.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Constellium Extrusions Děčín s.r.o. - 01 (sídlo)

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

G. M. PROJECT, s. r. o.

od 30 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

NORDIC STEEL s.r.o. - sídlo

od 19 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků