Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: MS kraj seznámil nové poslance s dopravní situací

Silniční, železniční i letecká doprava v našem regionu a její rozvoj. Zástupci Moravskoslezského kraje se sešli s nově zvolenými poslanci. Řeč byla o aktuálních i budoucích projektech.

Návrh rozpočtu státního fondu dopravní infrastruktury, připravenost jednotlivých projektů a další podrobnosti k dopravě v našem regionu. O tom všem byla řeč na společné schůzce v Hrabyni. 

"Samozřejmě s vazbou i na finanční prostředky, kdy byla vyhodnocována čísla, která jsou zapojena do rozpočtu roku 2018. Bylo konstatováno, že s největší pravděpodobností je potřeba rozpočet SFDI posílit," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jaroslav Kania (ANO).

"Co se týká navrhovaného rozpočtu SFDI, ten je v tuto chvíli po schválení ve vládě v rozsahu 70 a 2,5 mld. korun. Samozřejmě, že my jsme deklarovali, že by těch peněz mělo být více o 8 nebo 9 miliard. Nicméně je to záležitostí jednání na úrovni poslanecké sněmovny," dodává tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 - I/57 Martin Dostál.

O tom budou rozhodovat právě nově zvolení poslanci. "My jsme v rámci přípravy na tuto schůzku procházeli veškeré materiály. Vyříkávali jsme si také argumenty, případně pokud vznikly dotazy, tak budeme chtít, aby nám byly dodány materiály," vysvětluje poslanec PS ČR Lukáš Černohorský (Piráti).

"Já věřím, že noví páni poslanci a poslankyně pochopí nutnost řešit infrastrukturu jako celek," dodává Jaroslav Kania.

Dobrou zprávou je, že na všechny rozestavěné stavby jsou podle posledních informací peníze. Největším problémem v regionu jsou nedostavěná prodloužená Rudná a obchvat Frýdku-Místku. Řeč přišla i na dlouhodobě plánovaný projekt vysokorychlostní železnice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy