Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté a strážníci zesílili bezpečnostní opatření

Vánoce se rychle blíží. Pro většinu z nás je to doba velkého shonu, nákupů a příprav na svátky. Bohužel se na toto období ale také těší zloději, pro které začínají žně. Policisté ve spolupráci se strážníky proto opět zesílili hlídky na místech, kde dochází k větší koncentraci lidí. Chystají se i další bezpečnostní opatření.

Policisté vyšetřují každý rok v Moravskoslezském kraji asi 8 tisíc krádeží. Kolem tisícovky z nich jsou kapesní krádeže, což znamená, že jsou denně okradeni asi 3 lidé. Před Vánocemi samozřejmě aktivita zlodějů narůstá, protože je všude hodně lidí a mnoho z nich u sebe nosí i více peněz než obvykle.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: “PČR bude mít v rámci MS kraje na každý výkon služby zhruba 50-70 policistů navíc. Můžeme opět vidět i policisty s dlouhými zbraněmi.”

Dalším důvodem pro zesílené hlídky policie je také stálá hrozba teroristického útoku. Některá místa budou navíc chránit zátarasy.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: “Snažíme se to řešit nenásilnou formou. To znamená, že tam nechceme betonové bloky, ale řešíme to třeba květináči.”

Policisté v ulicích a obchodních centrech mají ale pouze preventivní charakter. Všichni by si na své věci měli dávat pozor sami. I na to je upozorní policisté v rámci projektu Kdo z koho.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR MS kraje: “Snažíme se velice intenzivně informovat zejména zákazníky velkých obchodních center o kritických situacích a bezpečném chování.”

Policisté ale také zároveň chtějí uklidnit obyvatele. V současné době nemají žádnou informaci o hrozbě útoku.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Merhautovo pekařství, s.r.o. - Milovice

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

N.V. MSE EUROPE S.A., organizační složka

od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků