Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vichřice řádí v MS kraji už druhý den

I když se vítr v pondělí přes den mírně uklidnil, večer znovu zesílil a hlavně v noci zase nabral na síle. Od půlnoci začali lidé v celém kraji hlásit výpadky proudu. Bez elektřiny zůstaly tisíce lidí. Hasiči počítají výjezdy polámaným stromům a větvím na stovky. naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Meteorologové se nemýlili a i druhý den silného větru dal všem pořádně zabrat. Už v průběhu pondělního odpoledne zesílil a přibližně od půlnoci začala hotové peklo energetikům. Jedna obec za druhou hlásila výpadek proudu. Stromy a větve totiž často potrhaly dráty.

Vladislav Sobol, mluvčí ČEZ: “Kolem půlnoci jsme na celé Moravě evidovali několik desítek tisíc odběratelů bez proudu. Do rána se ten počet podařilo snížit na několik tisíc a tak tomu je i nyní.”

Perné chvíle ale zažili také hasiči. V některých oblastech se prakticky celou noc nevrátili na základnu a jezdili od jedné události ke druhé. Nejhorší situace byla, stejně jako v pondělí, na Frýdeckomístecku, kde z celkem přibližně 500 zásahů byla polovina. V permanenci byla motorová pila a nebo vrtačka či kladívko.

majitel domku: “Obvolal jsem všechny pokrývače v Bohumíně, ale nikdo neměl čas.”

Jan Bělošický, velitel zásahu: “Zachraňujeme tady majetek. Došlo k utržení střešní krytiny a mohlo by dojít k tomu, že to proteče do obývaných místností a způsobí to velké škody, takže střechu zajišťujeme.”

Štěstí měli v pondělí večer řidiči dvou aut, kteří v Ostravě-Hulvákách narazili do zlomeného stromu. V úterý ráno také narazil v Hostašovicích osobní vlak do spadlého stromu. Všechny tyto případy se obešly bez zranění.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy