Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od 14. prosince bude promlčena proskovická vražda

Ve čtvrtek 14. prosince uplyne přesně 20 let ode dne, kdy byla v Proskovicích na okraji Ostravy nalezena zavražděná mladá žena. Policisté v minulých dnech udělali poslední pokus o vypátrání vraha a svědkům nabídli anonymitu. Zadržen ale nebyl nikdo, takže to vypadá, že skutek bude promlčen.

V objasňování vražd mají kriminalisté nejvyšší úspěšnost. Například loni objasnili v našem kraji všech 17 skutků a i letos chytli všechny vrahy. O to více policisty mrzí, že se nepodařilo dopadnout pachatele, který 24. prosince 1997 zavraždil 20letou Lucii Vinarskou. Naposledy se byla bavit v rokovém klubu Sklep a pak už ji našli mrtvou v Proskovicích.

Jiří Šebela, nálezce těla: “Já jsem jel na dřevo. Ona tam ležela na zemi. Byla určitě vyhozená z auta, protože měla tak podseknuté nohy. Já jsem si na ní sáhl, protože jsme myslel, že to je figurína. Měla to tak nějak vykasané. Sáhl jsem ji na bok a byla studená...mrtvá.”

Měsíc před vypršením 20leté promlčecí lhůty vyzvali kriminalisté případné svědky, kteří vraha znají, aby se přihlásili. Slíbili jim anonymitu. Prý mají dostatek důkazů, aby vraha usvědčili i bez tohoto svědectví. Ve čtvrtek lhůta končí a zadržen stále nikdo nebyl.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR MS kraje: “Kriminalisté přijali i nové informace. Tyto prověřili, nicméně žádná z nich zatím nevedla k ustanovení konkrétního pachatele.”

I když lhůta vyprší, podle zákona stále existuje několik okolností, za kterých by byla prodloužena. Například, pokud byl mezitím pachatel potrestán za stejně závažný čin. V tomto případě tedy pokud by někoho zavraždil.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy