Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Baníkovští fotbalisté se sešli na prvním tréninku

Fotbalový Baník zahájil ve čtvrtek přípravu na druhou polovinu nejvyšší soutěže. Fanoušci se mohou těšit na minimálně dvě výrazné posily do pole a v jednání je i příchod gólmana Laštůvky. Tým je posílen i o jakousi radu starších.

Ve čtvrtek přesně v půl desáté přivezl vyhřátý autobus hráče Baníku Ostrava k jejich prvnímu tréninku na jarní část sezóny v nejvyšší fotbalové soutěži. Mohli tak vyzkoušet zbrusu nový umělý trávník na ZŠ Jana Šoupala v Porubě, kde se vzdělává baníkovský potěr. Hráči se po zimní pauze na trénink těšili.

Marek Hlinka, záložník FC Baník Ostrava: “Vždy se těžko rozbíhá, ale měli jsme přes vánoce nějaký individuální plán, takže to bylo úplně v pohodě. Těšíme se do práce.”

I přes katastrofální podzim zůstává u týmu trenér Radim Kučera, který ale bude nově spolupracovat s jakýmsi poradním výborem ve složení Petr Uličný, Marek Jankulovski a Zdeněk Nehoda.

Radim Kučera, trenér FC Baník Ostrava: “Jsem rád za to, že ti lidi tady jsou, protože debaty a jejich názory budou určitě konstruktivní a ku prospěchu věci.”

Největšími posilami budou útočník Dame Diop a v záloze Martin Fillo. V jednání je i příchod zkušeného brankáře Jana Laštůvky. Posil by ale mělo přijít více.

Radim Kučera, trenér FC Baník Ostrava: “Obměna je to velká, ale snažíme se to převést do kvality. Saháme po jménech, která už mají něco odkopáno hlavně v české lize. Nechtěli jsme zahraniční hráče kvůli komunikaci a aklimatizaci.”

Na tréninku se na zkoušku objevil francouzký záložník Psyché nebo slovenský gólman Budinský. Baroš zatím netrénoval. První zápas sehraje Baník 17. února doma se Slováckém.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků