Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V pátek ve 14 hodin začaly prezidentské volby

Úderem 14 hodiny se otevřely volební místnosti také v Moravskoslezském kraji. Je to podruhé, kdy volíme prezidenta přímo. Vybírat tentokrát můžeme z devíti kandidátů. Vítěz se stane prezidentem na dalších 5 let.

V Ostravě - Mariánských Horách se už podruhé volilo na místní radnici, kde jsou vymezeny dvě místnosti. Už před začátkem voleb stálo venku asi 20 lidí, kteří chtěli splnit svou povinnost co nejdříve. Svého kandidáta si každý vybíral podle jiného klíče.

anketa, voliči: 1/ “Musí rozumět politice.” 2/ “Pro nás je hodně důležité téma Evropské unie.” 3/ “Umělci a lékaři ať nás léčí, zpěváci ať nám zazpívají.” 4/ “Pro mě je důležité, aby měl zájem o naši zem.”

Volební lístky by měl každý volič dostat do schránky v místě svého bydliště. Výběr kandidáta ale musí provést přímo ve volební místnosti za plentou. Vybraný volební lístek totiž musí vložit do jiné obálky, než ve které lístky dostane.

Marcela Stachovcová, předsedkyně volební komise: “Každý volič by měl mít sadu volebních lístků. Pokud je nemá, dostane je od nás. Potom si vybere kandidáta za plentou, protože hlasování je tajné.”

Volební místnosti jsou v pátek otevřeny až do 22 hodin. V sobotu potom od 8 - 14 hodin. V našem kraji je celkem 1306 volebních místností. Pokud některý z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu, bude se konat druhé kolo voleb za 14 dní. V něm se utkají dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů z kola prvního.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

BDL building and garden s.r.o. - Sl

od 16 100 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Saint Monica Aesthetic s.r.o. Kaprova č.p. 15/11

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

FEI HE LOU s.r.o. - ÚL

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků