Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Toxi tým zadržel na Bruntálsku 2 gangy výrobců drog

Citelnou ránu zasadili kriminalisté Toxi týmu výrobcům drog na Bruntálsku. Podařilo se jim zadržet hned dva různé gangy. Jeden vyráběl a prodával pervitin a druhý pěstoval marihuanu. Celkem skončilo za mřížemi 12 lidí.

Pikantní výmluvu zvolil pěstitel marihuany z Bruntálska, kterého v minulých dnech zadrželi kriminalisté. Prodal totiž zhruba 10ti centimetrové rostliny, které vypěstoval na farmě. Prý si myslel, že když budou rostliny malé, nebude to trestné. Maskoval se chovem drůbeže. Za mřížemi s ním skončil i kupec a další tři osoby, které měly v plánu rostliny vypěstovat a marihuanu prodat. Druhý gang, který policie na Bruntálsku vypátrala vyráběl a prodával pervitin.

Petr Lapuník, kriminalista: “Bruntálsko je specifické v tom, že metamfetamin je v drtivé většině dovážen. V téhle věci jsme zajistili také kompletní varnu, která byla na Novojičínsku.”

Zadrženo bylo 7 osob mezi 25 a 45 lety, z toho dvě ženy. Úkoly byly v gangu přesně rozděleny. Jeden z mužů dovážel z Polska léky na výrobu drogy, další pervitin vařil. Další obvinění drogy šířili po Bruntálsku a manželský pár vozil pervitin do Německa. Skupina prodávala i marihuanu.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Bruntál: “Hrozí jim trest odnětí svobody až do výše 10ti let.”

Obvinění jsou stíháni za asi půl kilogramu pervitinu. Zřejmě ho ale vyrobili a prodali mnohem více. Někteří z nich už byli za podobnou činnost trestáni a brali ji jako svou obživu.

Nahlásit chybu


K tématu
Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail

KubicaPartners s.r.o., Advokátní kancelář - pracoviště OPAVA
Opava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail