Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud vynesl rozsudek v kauze sražené chodkyně

Havířovský soud vynesl rozsudek v kauze dopravní nehody, ke které došlo v Albrechticích u Českého Těšína před čtyřmi lety. Původně byla vina kladena chodkyni, která je po nehodě odkázána na cizí pomoc. Rodina se s tím, ale nesmířila a bojovala za její nevinu. Soud nakonec uznal vinným i řidiče.

K vážné dopravní nehodě, při níž byla těžce zraněna chodkyně došlo v Albrechticích u Českého Těšína 17. prosince 2013. Při přecházení vozovky tady auto srazilo 51letou ženu, ředitelku místní školy.

„My jsme v průběhu vyšetřování přibrali soudního znalce z oboru silniční dopravy. Na základě jeho závěru bylo uznáno, že zavinění je na straně chodkyně,“ řekla v srpnu 2014 karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

S tím se ale neztotožnila rodina a začala bojovat za její nevinu. Vypracovány byly další znalecké posudky a před soudem nakonec skončil řidič. Soud jej uznal vinným ze 70 procent a potrestal ho vězením v délce 8 měsíců s podmíněným odkladem na dva roky. Po tuto dobu rovněž nesmí řídit motorová vozidla. Zároveň musí uhradit bolestné a náklady zdravotní pojišťovně.

„Já to vnímám jako velkou nespravedlnost, protože zvítězily peníze nad pravdou a spravedlností,“ řekl krátce po vyhlášení rozsudku obviněný řidič.

Rozsudek zatím není pravomocný, obžalovaný, státní zástupce i zmocněnkyně poškozené strany si ponechali lhůtu na případné odvolání. Jedno je ale jisté, rodina chce bojovat dál.

„Už to je určitý posun od toho, kdy vina mamky sto procent. Pořád bojujeme za to, že tam její vina není žádná,“ řekl syn zraněné ženy.

V současné době jsou na cestě, kde k nehodě došlo, nainstalovány inteligentní radary, díky nimž se rychlost projíždějících aut obcí rapidně snížila.
SHF: Velkolepá komorní hra

Dnes
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Pipa servis, s.r.o.

od 20 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Jaroslav Kovář.

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

REKLAMIO s.r.o. - kancelář

od 15 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků