Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Protidrogový vlak spojí síly s místními organizacemi

Protidrogový vlak se letos vrátí do MS kraje. Na tiskové konferenci v Ostravě to oznámili jeho provozovatelé. Do kraje se chtějí vracet pravidelně a navíc mají v plánu vybudovat volnočasová centra, kde budou moci aktivně trávit čas mladí lidé.

Protidrogový vlak se vrátí do MS kraje. Opět v jarních měsících navštíví města v regionu. V rámci návštěvy chce navíc spojit síly s místními volnočasovými organizacemi.

“Naší velkou výzvou je, až se vlak navrátí do vašeho kraje, spojit síly s místními organizacemi, které se starají o volnočasové aktivity mladých a pořádat společně veletrhy na každé zastávce, každý den, kdy bude vlak stát v jednotlivých městech,” říká Pavel Tůma, autor projektu.

Navíc se autoři protidrogového vlaku chtějí obrátit na kraj a města, aby jim pomohli vytvořit takzvaná RT centra, která by mohla sloužit mladým lidem ve volném čase.

“Budou to kluby, kde chceme, aby děcka trávily svůj volný čas. Z našich výsledků vyplývá, že je to nebaví a utíkají do nákupních center, kde je teplo a wifina. My jim chceme nabídnout alternativu hodnou 21. století,” doplňuje Tůma.

Jak budou kluby vypadat a kde budou sídlit ještě není jisté. Základní vizi autorů projektu totiž doplní sami návštěvníci protidrogového vlaku, kteří budou formou dotazníku navrhovat jejich podobu. Návštěvu vlaku znovu schvalují města i městské obvody, například Ostrava-Poruba.

“My jsme usoudili na městském obvodě, že jsou to jedny z nejlépe investovaných peněz. Protože ty příběhy jsou tak realistické, až surrealistické, že více odstrašující příklady už nemohou být,” říká starosta Petr Mihálik (ČSSD).

Podobně jako v Orlové, Karviné nebo Havířově slavil vlak úspěchy také v německých městech, kde ho navštívilo přes 15 tisíc dětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy