Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Určit ten správný termín pro lyžák není jednoduché

Počasí, které v posledních letech v zimě panuje, dělá vrásky organizátorům lyžařských kurzů. Nikdo totiž nedokáže s jistotou říct, zda bude na sjezdovce sníh. Naplánovat ten správný termín pro lyžařský výcvik proto není jednoduché.

Je tomu přesně rok, kdy se stonavští předškoláci poprvé zúčastnili týdenního lyžařského kurzu v Řece. Letos ve výuce chtěli pokračovat.

„Po loňském úspěšném kurzu jsme se rozhodli objednat na začátek ledna lyžařský kurz pro tyto děti. Bohužel, z důvodu nedostatku sněhu se ten kurz nemohl konat,“ řekl ekonom stonavské základní a mateřské školy Tomáš Bařák.

„Lednové počasí bylo takové jaké bylo. Teploty byly velmi nadprůměrné. I přes veškeré naše úsilí jsme nemohli svah zasněžovat. Plusové teploty nám to neumožňovaly,“ vysvětlil David Hradil ze Skiareálu Řeka.

Podle pedagogů je velmi těžké naplánovat ten správný termín lyžařského výcviku. Mnohdy je to sázka padesát na padesát.

„Otázka sněhu, to jsme vždycky na pochybách. Sledujeme tu předpověď počasí a díváme se, jak to bude, co bude. Například tento rok to bylo náročné. Začalo pršet, bylo teplo, říkali jsme si, co tam budeme dělat. Jsme rádi, že to nakonec vyšlo,“ řekla lektorka jednoho z kurzů Marie Huplíková.

„Myslím si, že kdyby nebyl sníh, tak bychom chodili po horách.“ „Jsem rád, že ten sníh byl, aspoň jsem se naučil lyžovat,“ řekli účastníci lyžařského kurzu.

O výuku nakonec nepřijdou ani stonavští předškoláci. Kurz se přesunul na konec února a pokud nedojde k výraznému oteplení, sněhu bude na sjezdovce dostatek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy