Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Určit ten správný termín pro lyžák není jednoduché

Počasí, které v posledních letech v zimě panuje, dělá vrásky organizátorům lyžařských kurzů. Nikdo totiž nedokáže s jistotou říct, zda bude na sjezdovce sníh. Naplánovat ten správný termín pro lyžařský výcvik proto není jednoduché.

Je tomu přesně rok, kdy se stonavští předškoláci poprvé zúčastnili týdenního lyžařského kurzu v Řece. Letos ve výuce chtěli pokračovat.

„Po loňském úspěšném kurzu jsme se rozhodli objednat na začátek ledna lyžařský kurz pro tyto děti. Bohužel, z důvodu nedostatku sněhu se ten kurz nemohl konat,“ řekl ekonom stonavské základní a mateřské školy Tomáš Bařák.

„Lednové počasí bylo takové jaké bylo. Teploty byly velmi nadprůměrné. I přes veškeré naše úsilí jsme nemohli svah zasněžovat. Plusové teploty nám to neumožňovaly,“ vysvětlil David Hradil ze Skiareálu Řeka.

Podle pedagogů je velmi těžké naplánovat ten správný termín lyžařského výcviku. Mnohdy je to sázka padesát na padesát.

„Otázka sněhu, to jsme vždycky na pochybách. Sledujeme tu předpověď počasí a díváme se, jak to bude, co bude. Například tento rok to bylo náročné. Začalo pršet, bylo teplo, říkali jsme si, co tam budeme dělat. Jsme rádi, že to nakonec vyšlo,“ řekla lektorka jednoho z kurzů Marie Huplíková.

„Myslím si, že kdyby nebyl sníh, tak bychom chodili po horách.“ „Jsem rád, že ten sníh byl, aspoň jsem se naučil lyžovat,“ řekli účastníci lyžařského kurzu.

O výuku nakonec nepřijdou ani stonavští předškoláci. Kurz se přesunul na konec února a pokud nedojde k výraznému oteplení, sněhu bude na sjezdovce dostatek.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

LA CORNECHA s.r.o. - 02

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zdeněk Dostál - Zlín

od 11 000 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

IZUMRUD company s.r.o.okres Příbram

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků