Chřipka neustupuje, někteří školáci mají volno

Chřipková epidemie v Moravskoslezském kraji neustupuje. Vysoká nemocnost se projevuje i ve školách. Například ve Stonavě proto ředitel vyhlásil dvoudenní volno. Nejvíce nemocných ale stále hlásí Opavsko.

Reklama

Je středa, osm hodin ráno. Stonavským školákům začíná vyučování. Mnohé lavice jsou ale prázdné, žáky skolila chřipka.

„U nás ve třídě už od pondělka byl velký nárůst nemocnosti. Každý den jsem posílala děti¨domů. Měly zimnici, špatně se jim dýchalo a cítili se špatně,“ konstatovala učitelka Marie Huplíková.

„Před první hodinou mě začala bolet hlava a bylo mi špatně,“ řekl jeden z nemocných žáků. Chřipka neskolila ale jen školáky, nemocnost se projevila i u kantorů.

„V pondělí byla nemocnost 28%, ale rychle narůstala. K dnešnímu dni je nemocno 43% žáků,“ sdělil ředitel školy Zdeněk Lusk.

Vedení školy proto vyhlásilo dvoudenní chřipkové prázdniny.

„Zítra a v pátek bude ředitelské volno,“ oznámil žákům ředitel.

„Myslím si, že je to dobře, aspoň se děti, které jsou nemocné, uzdraví.“ „Určitě to je správně., protože bychom se stejně všichni nakazili a bylo by to ještě horší,“ řekli školáci.

S chřipkou ale nebojují jen ve Stonavě. Podle posledních výsledků z pátku minulého týdne chřipková epidemie ve všech okresech Moravskoslezského kraje neustupuje.

„Došlo k třinácti procentnímu nárůstu nemocnosti na akutně respirační infekce. Nemocnost dosáhla téměř 2600 případů na sto tisíc obyvatel Moravskoslezského kraje,“ řekla Irena Martínková z KHS Ostrava.

Nejvíce nemocných je na Opavsku a Ostravsku. Chřipková epidemie už má v našem kraji na svědomí úmrtí pěti pacientů.
Hudební maraton Leoše Janáčka

25.10. 19:00 - 28.10. 21:00
Celý MS kraj, Ostrava, Hukvaldy

JP dopravní služby s.r.o.
Opava
od 24 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

KŠX-Delta, s.r.o.
Ostrava-město
od 21 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

VOJMAR s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu