Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminalisté na Karvinsku zatkli drogové dealery

Kriminalisté na Karvinsku rozbili další drogový gang. Zadrženo bylo několik dealerů pervitinu a marihuany. Čtyři z nich skončili ve vazbě.

Přesně před měsícem byli slavnostně oceněni ti nejlepší policisté sloužící na Karvinsku. Cenu Policista roku si převzal i celý TOXI tým, který úspěšně pracuje na odhalování závažné trestné činnosti v oblasti drogové kriminality. Před pár dny na drogové scéně kriminalisté zasáhli znovu.

„Kriminalisté napříč Karvinskem, ve městech Karviná, Havířov, Český Těšín a Orlová, zadrželi šest důvodně podezřelých osob, které minimálně od roku 2016 do současné doby distribuovali návykové látky, konkrétně se jednalo o pervitin a marihuanu,“ řekla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Ve vazbě skončili čtyři dealeři, dva jsou stíháni na svobodě. Během domovních prohlídek byly zajištěny drogy a předměty spojené s jejich distribucí.

„Při rozkrývání skupiny pachatelů, zabývajících se distribucí pervitinu a marihuany, se jedná o precizní práci kriminalistů v terénu,“ řekl jeden z nejmenovaných členů TOXI týmu.

„Mám informace, že i když jsou v civilu se svými rodinami, přesto sledují tu věc,“ dodala okresní státní zástupkyně Gabriela Slavíková.

Kriminalisté na Karvinsku při odhalování drogové trestné činnosti spolupracují i s kolegy z Polska.

„Policisté z Polska nám ustanovují uživatele a odběratele těchto látek,“ upřesnil nejmenovaný kriminalista.

Zadrženým dealerům drog hrozí minimálně pětiletý pobyt za mřížemi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy