Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vážná nehoda u Kujav uzavřela dálnici na hodiny

Dálnice D1 byla celé pondělní dopoledne u Kujav ve směru na Olomouc úplně uzavřena. Hned ráno se na zledovatělé silnici srazilo 7 aut z nichž byly dva polské kamiony. Auta dokonce začala hořet. Plné ruce měla i zdravotnická záchranná služba. Naštěstí žádné zranění nebylo život ohrožující.

Bylo sedm hodin ráno když polský kamion naložený ocelovými plechy dostal na dálnici u obce Kujavy smyk na zledovatělé silnici a neovladatelně se roztočil. Postupně se ještě srazilo 6 jiných vozidel a také další kamion naložený ocelí. Kabina kamionu začala hořet a zapálila i další auta. “Vyjelo 8 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Požár zachvátil oba kamiony a dvě osobní auta,” vypočítal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Na místě přistál záchranářský vrtulník a přijelo i několik sanitek. Naštěstí nikdo nezůstal v hořících vozech. Zdravotníci ošetřili 6 zraněných osob. Jediný, kdo vyvázl v pořádku, byl právě řidič polského kamionu. Do řeči mu ale nebylo: “Klouzalo to,” řekl nám pouze.

K místu nehody postupně dojížděla další auta a měla co dělat, aby také nenabourala. “Na té cestě byl led. Já jsem měl taky co dělat, abych to dobrzdil. Byl tu hrozný zmatek, byla tady za mnou jedna zraněná paní, jeden pán tam ležel na silnici,” popisoval nehodu řidič jiného nákladního auta.

Místo zůstalo uzavřené celé dopoledne. Policisté vše zadokumentovali, aby mohli určit viníka nehody. “Příčina je předmětem šetření, zatím se k tomu nemůžeme vyjadřovat, ”vysvětlil vedoucí dopravní policie Jiří Zlý.

Dálnice byla v jednom jízdním pruhu zprůjezdněna hodinu po poledni. V této souvislosti policisté znovu nabádají řidiče, aby jezdili opatrně. Hlavně ráno mohou být silnice namrzlé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy