Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovcem MS kraje roku 2017 se stal Adam Lacko

Sportovcem roku MS kraje za rok 2017 se stal Adam Lacko. Frenštátský pilot tahačů se stal loni mistrem Evropy, což mu přineslo také hlavní Cenu hejtmana. Tu převzal na slavnostním galavečeru v ostravské aule Gong.

V konkurenci atletů Masláka a Holuši, hokejisty Pastrňáka, fotbalisty Vaclíka či basketbalisty Veselého se nakonec radoval Adam Lacko.

“Dvacet šest let jsem toužil po titulu mistra Evropy, což se mi loni podařilo. A k tomu toto prvenství, jsem nadšený,” svěřil se Adam Lacko.

Možná ještě větší ohlas sklidil příběh florbalisty Martina Tokoše, který po úmrtí své mamky přerušil zahraniční kariéru a vrátil se do Ostravy postarat se o svého 12letého bratra.

“Mamka byla dvakrát oceněna ve sportovci jako nejlepší trenérka a určitě by měla radost, že jsem cenu získal i já,” řekl Martin Tokoš, který dostal ocenění za Mimořádný počin roku

Objevem roku se stala dorostenecká mistryně světa v běhu na 400 metrů Barbora Malíková.

“Užila jsem si to a doufám, že to nebylo naposledy,” smála se Barbora Malíková. Do síně slávy byl uveden olympijský vítěz ve vzpírání Hans Zdražila, Cenu fair play získali fotbalisté TJ Klimkovice, kteří zachránili život svému spoluhráči.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy