Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kříženci potrhali psa v Horní Suché

Policie se zabývá dalším případem, kdy kříženci, kteří utekli majitelce v Horní Suché, pokousali jiného psa. Podle sousedů tyto dvě feny kříženců utíkají ze zahrady často a před rokem dokonce jednoho psa zabili. Občané už v minulosti sepsali i petici.

12ti letá Zetka je kříženec vlčáka a je velmi hodná. Podle majitele je stále na zahradě u domu v Horní Suché a neuteče, ani když sou otevřená vrata domu. Ošetřená zranění která vidíte, jsou následky útoku dvou psů, kteří utekli sousedce a podlezli i plotu u jejího domu. “Byly hrozně zuřivé. Trhaly trhaly Zetynku na zemi a všude bylo plno krve,” popisovala útok svědkyně a majitel Zetky Vít Kozel dodal: “Měla urvané ucho, měla různé pohmožděniny a kousnutí až na žebra.”

Nebezpečné feny prý neutekly poprvé. Před rokem dokonce roztrhaly malého psa u sousedů. I tehdy se podhrabaly pod plotem. Veterinář ho musel utratit. “Malá Elinka byla dotrhaná. zahnaly ji do rohu, kde hledala útočiště a tam ji škubaly, ” vzpomíná majitelka roztrhaného psa Dana Tomisová.

Majitelka nebezpečných fen tvrdí, že šlo vždy o nešťastnou náhodu. Zvířata si nějak otevřela vrata, když nebyla doma. Přitom má ale na zahradě kotec, kde je může zavírat: “Špatně jsem to zajistila. Vidíte, že je to na elektriku, ale oni to tím čumákem otevřely,” vysvětlovala.

Posledním případem se zabývá policie. Vše zřejmě skončí na úřadu jako přestupek. Sousedé se s tím ale nechtějí smířit. Už dokonce sepsali i petici, kterou podepsali úplně všichni občané v okolí. Bojí se, že by feny mohly napadnout nějaké dítě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy