Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci opět značí jízdní kola syntetickou DNA

Majitelé jízdních kol se mohou preventivně pojistit proti krádeži a zvýšit šanci na nalezení svého majetku. S příchodem jara zahájili městští strážníci letošní značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek syntetickou DNA.

V mnoha městech kraje zahájili strážníci letošní forenzní značení jízdních kol. Už pátým rokem si mohou svůj majetek ochránit i lidé ve Frýdku-Místku.

“Značíme syntetickou DNA, potom vkládáme jak do našeho městského registru, tak do registru celostátního. Je to kvůli prevence. Není to o tom, že se to kolo vždycky najde, ale ta prevence toho, aby se našlo, tam je,” usdělila manažerka prevence kriminality MP F-M Lenka Pesničáková.

O forenzní značení je ve Frýdku-Místku rok od roku větší zájem.

“V prvním roce bylo označeno 586 kol, v dalším roce 605, potom 689 a loni už téměř 1 300 kol, elektrokol a koloběžek. Loni začali strážníci značit kola i v okolních obcích, a to na základě smlouvy s mikroregionem Frýdlantsko-Beskydy,” uvedla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Značení syntetickou DNA má úspěch také v Ostravě, kde od roku 2013 do současnosti označili ostravští strážníci na téměř 3000 jízdních kol. Službu vítají lidé i v Karviné. Kolo si tam nechalo označit už více jak 1000 cyklistů. Se značením bude městská policie pokračovat i letos. Termíny zveřejní velmi brzy. To v Novém Jičíně už termín znají. Strážníci městské policie tam značení provádí už čtvrtým rokem, letos mohou naznačit zhruba 60 jízdních kol a zahájí 17. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy